| d123 a întrebat:

Zodia balanta se potriveste cu zodia leu?

10 răspunsuri:
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Balanta - Leu

Balanta si Leu. Aer si Foc? Daca ti-a cazut în cursa un Leu, tine-l pe aproape, e o relatie excelenta.

Combinatie clasica : Aer si Foc, fiecare îl adora pe celalalt. Aerul stie cum sa alimenteze Focul ca sa-l faca sa joace cum cânta el... Pe scurt, o gramada de sanse ca relatia sa dureze si sa ramâna mereu proaspata si frumoasa.

Balanta, adica tu, este un semn care se pricepe de minune sa manipuleze. Îi place sa conduca, dar mai din umbra, asa, e un fel de "mic general". Vestea buna e ca Leul pica-n chestia asta excelent. Lui îi place sa domine în mod vadit, dar îi si place sa se stie apreciat, iubit, sa i se spuna mereu cât de nemaipomenit este. Cel mai adesea, chiar si este, nu degeaba-i semn princiar : oricine ar fi, lânga el te simti ca si cum ai fi rege peste ceva. Îi place foarte mult sa "salveze" oameni, situatii, chestii pentru care sa fie apoi aplaudat îndelung si la scena deschisa. Si va suplini nehotarârea ta printr-un spirit de actiune înfocat. Asa ca, de câte ori vrei sa faca ceva pentru tine, în locul tau, în favoarea ta, nu trebuie decât sa stii cum se începe fraza : "Scumpete, esti asa de... [trei-cinci calitati], n-ai vrea tu sa...[aici intra chestia aia pe care vrei s-o faca]?" Cu un Leu, succesul e garantat. Mai ales daca ai grija sa nu-l lingusesti. Nu de alta, dar se prinde. Lui îi place sa fie admirat sincer, fiindca chiar crede ca are toate calitatile pe care-i spune lumea ca le are.

uite site-ul in caz ca-ti mai trebuie : http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/

| www a răspuns:

Depindehappy. Nu conteaza foarte mult zodia, va intelegeti sau nu va intelgeti. Atat.

| Artemiss a răspuns:

Eu sunt balanta ...si da...se potrivesc...sunt prieteni buni, amandoi iubesc frumosul si dreptatea...Nu am fost cu niciun leu pana acumlaughingam noroc numai la raci... dar tata e cu o leoaicatongue...

| vivi_6895 a răspuns:

Se potrivesc de minune pana ii greseste, apoi cu greu isi mai recapata increderea.Fii sincera cu el, respecta-l si fii tu.Nu-i insela increderea. Iubeste-l si vei fi iubita.winking Iti spun din propia experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se potrivesc bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-ar insela leul balanta vreodata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc balanta cu sagetator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!

| roxana_6745 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! 11