| ioanaandreea14 a întrebat:

Ce trebuie sa scrii intr-o compunere atunci cand descrii un peisaj?

Răspuns Câştigător
| Chitic_Sebastian_1997 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa folosesti intro descriere figuri de stil(epitete, comparatii, personaficari, enumeratiietc) si imagini artistice

2 răspunsuri:
| edodo a răspuns:

Pai in primul rand conteaza despre ce anotimp este vorba. Primavara: copaci, iarba, florile inflorite. Vara: soarele, bogatia florilor. Toamna: recoltele, pomii fructiferi. Iar iarna: totul este alb prin imprejurimi, descrii ninsoarea intr-un fel. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| andrei2725 a răspuns:

Multe imagini artistice