| Kai1905 a întrebat:

Salut, stie cineva de ce carti am nevoie in clasa a XI a, profil filologie?

Edituri sau link-uri de unde as putea sa cumpar cartile ar fi minunate.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Dacă vrei să te pregătești timpuriu pentru bac recomand cartea Eseul cu coperta roșie și galbenă și cartea Gramatica practică a limbii române de Ștefania Popescu. În rest depinde de ce îți cere profesorul, așa că așteaptă.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Profii decid cărțile, nu noi.

| sierra1 a răspuns:

Ia și tu un manual, răsfoiește-l și vezi ce autori apar acolo. Simplu.

ps - vine vacanța!