| lolabolanola a întrebat:

Buna doresc sa imi raspundeti neaparat.numele meu e laura si am 14 ani.am voie 30 min pe zi la calculator iar parintii mei sunt foarte duri daca iau o nota mai mica de 10 la scoala ma dezbraca si ma bat la fundul gol daca ma aud ca caomentez vin si ma pedepsesc sa stau 2 ore in genunchii pe coji de nuca si zic ca lo asa li se facea nu este zi in care sa nu mananc bataie la fundul gol cu cureaua odata am iesit afara cu prieteni si era si un baiat cand am ajuns acasa m-a batut si m-a pedepsit 3 ore in genunghi cu mainile sus. ajutati-ma nu mai rezist.va og ziceti-mi ce sa fac am 14 ani totusi.nu pot discuta cu ei deoarece mi-au zis ca daca le zis ceva mananc bataie dubla.seara trebuie sa ma culc la 8 deoarece cand ma duc in camera ei la 8 si 5 vin sa ceceteza si sa vada daca dom daca nu dom vin langa mine si-mi dau cateva palme ma trag de par, urechi, ma pun sa stau pe burta si imi dau de 15 ori cu curea la fund. sper ca ma veti ajuta.cand see enerveaza rau pe mine ma pun sa dorm dezbracata pe jos.

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plz spune-i maicii Siluana durerile tale si ea te va ajuta cum a ajutat mii de copii trebuie numai sa te uiti pe site cat timp stai la calc uite siteu i poti zice

http://www.sfintiiarhangheli.ro/intrebari

| AnNe a răspuns:

Doamne.nu stiu daca ai inventat sau nu asta dra daca nu e grav.ar trebui sa mergi la protectia copilului sua sa vorbesti cu un adut sau habar nu am.e grav.

| CrazyGirl2 a răspuns:

Iooooi biata de tine! vai mi se rupe sufletu cand citesc.doamne ce parinti.deci, daca poti, cand nu sunt ei acasa, sau nu sunt atenti, puneti intr-un ruxac niste haine si du`te la o prietena si roag`o sa o cheme pe mama ei un pic si spune`i ce se intempla.daca nu poti ase, suna la politie, sau du`te la politie.daca nu merge nici ase, du`te la o vecina sau la o persoana de incredere si fff apropiata si spune`i tot ce ne-ai zis noua. daca nici ase nu merge, du`te la diriginta tah si vb cu eah, sau mai simplu, cand esti afara, cu prietenii, ia o fata in care ai mare incredere si zi`i ce se intampla si sa te ajute sa fugi de acasa. sper ca te-am ajutat! mult succes, si imi pare rau de tine.fff rau imi pare.sad

| deniisu a răspuns:

Doamne iarta:oeu nu as rezista:o eu ori as pleca de acasa ori as merge la politi protectia copilului, si e grav rau.am mai auzit de parinti care is bat copii da nici chiar asa.Ma gandesc ca esti plina de vanatai deci ai dovezi du-te la protectia copilui sau vorbeste cu un adult sa mearga cu tine...nu trebuie sa te ia de la parinti tai cred ca un advertismen este de ajuns sa fie mai blanzi cu tine...sau poti sa,, i ameninti,, ca te duci la politie. daca te bat mai rau pentru asta du-te:Osau spune-le ca te-ai saturat si nu mai suporti si riposteaza cand vor sa te batahappy

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Doamneeee mare e gardina ta! Parintii tai sunt nebuni? Comunistii dracului! Nu`s in toate doagele.Cum sa te bata in halul asta?
Cand vine la tine o ruda ceva apropiata in care ai incredere spune-i tot ce se intampla(sa nu fie parintii tai in camera) si roag-o sa ia atitudine sa nu le spuna parintilor ca a aflat de la tine ci sa zicem ca de la vecini, ca auzeau zgomote.Da-mi un mesaj pe privat cu niste date cum ar fi strada numele tau intreg si poate pot discuta cu cineva care sa rezolve problema.

| GeorgeGabriel a răspuns:

Doamne cand citesc asta ma ingrozesc eu nu am mai luat bataie de cand nu mai tin minte... suna la protectia copilului la jandarmi sa deala parintii tai la fund sa vada si ei cum e...

| Gabryel98 a răspuns:

Sincer eu cand am citit acest articol nu mi-a venit sa cred.am crezut ca e o poveste inventata...insa daca nu e asa cu siguranta e scenariu de film si trebuie dat la stiri...ma rog! solutia ta ar fi sa vb cu o ruda(bunica, matusa, unchi etc) si poate se mai calmeaza lucrurile daca nu apeleaza la protectia copilului!

| MihaiAndronescu123 a răspuns:

Wow scuze dar parinti tai sunt nebuni rau de tot sa nu ei o nota mai mica de 10 eu puteam sa iau si 5 ca nu ziceau nimic si sa te culci la 8 eu la 10ani ma culcam in vacanta la 12 noaptea.

| DarkAngel98 a răspuns:

Oh,mi-e mila de tine,nu pot sa cred ca parinti aistraight face Cred ca ei ar fi in stare si sa te omoare(bine, vorba vine). Cel mai bine e sa vorbesti cu bunica ta sau cu matusa ta si spune-i ce se intampla si roag-o sa sune la protectia copilului. Ei ar trebui sa rezolve ceva in legatura cu chestia asta, eu nu inteleg cum pot fi asa de duri cu tine. Cred ca esti plina toata de vanatai din cauza parintilor tai. Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

| Bloody7777 a răspuns:

0800 8 200 200 suna aici am 14 ani dar la mine totul e funbig grin nu m-a batut nimeni niciodata pentru ca nu au avut motive si notele 8, 9, 10 sunt acceptabile sper ca te-am ajutat succes!

| GabyZarny a răspuns:

Daca nu te violeaza n-are farmec! cine dracu sa te creada? ai cont de 5minute si vrei sa te creada cineva?

| Lovemebabybee a răspuns:

Aoleu! in locul tau as fugi de acasa, du-te repede la un psiholog si iti va zice ce sa faci happy Funda?

| Dreamt a răspuns:

Daca e real protectia copilului scrie pe ei! straight face

| GMVBOSS a răspuns:

Asta este abuz. Daca nu minti incearca sa pleci de la scoala direct la politie. Vorbesc serios! Adica nu esti om sau ce? Si nu inteleg de ce nu contactezi profesorii,care sigur te pot ajuta (am avut un caz similar in scoala). Pentru ceea ce iti fac pot sa-ti piarda tutela, iar asta,pentru mine, este cel mai frumos caz. Nu stiu daca am dreptate, dar asta e parerea mea. Insa m-ai facut fericit. Mi-am dat seama ca am niste parinti foarte buni, chiar daca-s divortati.

| RedLove a răspuns:

Buna, cand am vazut prima data intrebarea ta am ramas masca, erau 60 de raspunsuri si am intrat sa vad, astazi cand m-am uitat or fost 65 si am zis sa iti las si eu parerea meahappy
In primul rand te cred, in a 2 rand am vazut ca multi tiau spus sa suni la protectia copilului sau la politie dar daca u ii iubesti gandeste-te ce o sa pateasca si ei, cine stie ce vremuir or prins ei. Akuma nu mai poti fi sigur pe nimic, adica eu daca as fi parinte si mai ales la o fata as fi dura, bine nu chiar asa dar totusi, adica cum ii in ziua de azi cu violuri si cu facut ''trotuaru''. Am in clasa o colaga tot asa, dar s-a gandit sa le faca pe plac, si nu a mai primit bataie, incearca sa ii iei in brate, nu stiu... eu is foatre lingusitoare si o ascult pe mama cat de cathee hee dar nu stiu eu am libertatea mea. Parinti tai probabil nu's foarte afectuosi si sunt foarte duri, depinde si orasul in care stai pentru ca eu stau intr-un oras miik, zici cai sathee hee si tot nu ma lasa sa stau mult afara si eu am si un frate de 20 de ani care poate sa ma aprere daca e cazul la ceva, ora 8 in casa pe timpul veri. Sugestia mea daca u crezi ca este necesar si nu mai poti rezista, da suna la protectia copilului dar nu uita ca si pe tine o sa te doara si daca crezi asta, Totusi is parinti tai, si da poate chiar nu esti dorita( scuze ca spun asta) si atunci explica komportamentul lor, poti vb la skl cu un profesor sau diriginta. Sper ca ti-am fost de folos si sper sa treci peste asta kiss

| bbubby a răspuns:

Tu nu prea te exprimi ca un copil "traumatizat" (Scuza mi cuvantul dar pedepsele pe care le enumeri sunt extrem de crude) eu stiu ca un copil care este tratat astfel de parintii lui este inchis, necomunicativ si foarte greu se deschide in fata cuiva.tu insa nu ai nici o problema de ati asterne "problemele". daca e adevarat ceea ce spui ma tem ca nu te pot ajuta decat cu sfaturi sa rezolvi relatia dintre tine si parinti. eu cred ca cel mai bine ai lua legatura cu psihoogul scolii(nu ca ai avea nevoie ) dar va sti cel mai bine sa ia masuri si sa intervina in familia voasta... ori apeleaza la protectia copilului dar te vor lua de langa ai tai

| yonutz04 a răspuns:

Cred ca mintirolling on the floor

| TheStreetBoy a răspuns:

Daca asta nu-i o gluma ar trebui sa-i reclami la protectia copilului straight face

| ancuutssa a răspuns:

Mi se pare greu de crezut.Dar ar fi pacat tie chiar sa tii se intample asta si sa nu te ajute nimeni,discuta cu un profesor intai,sau un adult mai apropiat, dupa protectia copilului.E altceva cand suna un adult, e mai credibil.Asa poate sa zica ca inventezi tu doar asa pentru ca te mai certi, si iti mai da una din cand in cand.Sincer sunt foarte socata!

| Roxiiiiii a răspuns:

Doamne! Si eu am 14 ani ca si tine.Si avem parintii foarte diferiti straight face.În fine. Gândestete bine inainte de a face pasu' pe acare ti l-ai propus.Ca pana la urma si la coada sunt parinti tai. Vorbeste cu un profesor/profesoara.si vezi ce iti spune.Ai grija de tine!:*

| popescu_9120 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre povestea ta.un pic fortata thinking dar daca e reala, nu stiu, suna la protectia copilului.probabil ca de la atata bataie ai deja multe vanatai pe corp. vorbeste cu invatatoarea\diriginta ta si spune-i ce se intampla.ea sigur te poate ajuta.sau vorbeste cu una din rudele tale(bunica matusa etc) si spune-i ca vrei sa te muti la ea ca nu mai suporti. daca e reala povestea ta chiar imi pare rau de tine. daca nu...imi pare rau de mine ca am scris atat straight face

| PaulLika a răspuns:

Inseamna ca taicato si maicata sunt bolnavii sau au o problema cu capu... sau 55 % ii teapa si dupa nume happy

| Kasandra_7363 a răspuns:

Buna, incearca sa vorbesti cu un profesor, acesta ii va chema la scoala si ii va convinge sa nu te mai bata, dar daca nici asa numerge ei vor anunta protectia copilului. Nici un copil nu merita asta indiferent cat de rau ar fi. Imi pare foarte rau. Sper ca te-am ajutat kiss

| kittyoanaandreescu a răspuns:

Suna la protectie copilului...doamne parinti sadici

| Florekenzor a răspuns:

Suna la politie e cea mai simpla si rapida solutiehappy
funda!big grin

| MegaMindus a răspuns:

Da ce parinti ai tu? este o gluma sau un caz incredibil?! oricum eu iti recomand :
1. daca vrei sa stai cu ei pana la 18 ani fa-le pe plac
2. daca nu, atunci incearca sa contactezi protectia copilului(iti recomand sa vorbesti intai cu cineva de incredere care sa te ajute) Mult Succes!

| Raluca_9819 a răspuns:

Pai eu ti-as sugera sa suni la telefonul copilului 113 parca cauta pe net...acolo e un psiholog care te va ajuta...mult successad

| Bianca_9857 a răspuns:

Pai eu am 14 ani si stau pana dimineata la calculator, parintii mei nu m-au lovit niciodata, doar cand am fost mai mica, acum ma inteleg foarte bine cu ei, dar daca povestea aceasta pe care ne-ai spus-o este reala ar fi indicat sa suni la protectia copilului, ce ai tu doar " parintii " nu se pot numi happy. Succes.
Pa, pa.

| Hunedoreanul a răspuns:

Observ ca-ti plac fanteziile. Astepti sa te creada cineva?

| Hunedoreanul a răspuns:

Nu e nimic adevarat, nu fiti naivi.