| atianin a întrebat:

Buna seara tuturor cum ar trebui sa fac o sesizare la ISU Bucuresti care sa nu fie o urgenta? Am cautat pe site-ul lor si am gasit un singur numar de telefon dar nu as vrea sa sun daca nu sunt sigur ca pot face o sesizare.

Imi poate da cineva un sfat?

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Trimiteti sesizare pe mail, in forma scrisa, cu cnp, nume prenume, datele de buletin, altfel nu se ia in seama. Trebuie sa urmariti sa primiti nr de inregistrare. Avand nr de inregistrare, au pbligatia sa verifice sisa va raspunda in 30 zile. Daca sunati, intrebati de mail. Daca sesizati telefonic, sunt sanse mici sa verifice, se pierde cazul. In scris. Subsemnatul... doniciliat in, cnp, serie nr CI, prin prezenta, va aduc la cunostinta urmatoarele... La sf scrii ca doresti nr de inregistrare. Daca nu-ti da in 2-3 zile, revii cu mail si suni la ei. Adresa trebuie sa fie pe site la ei. Daca e grav, si vrei sa te asiguri ca se rezolva, trimite si la adresade la Bucuresti, si lasa adresele sa se vada intre ele.

| Sonia822 a răspuns:

Daca nu esti din Buc, aia de la buc iti vor trimite mail si-ti vor spune ca nu e in competenta lor, si o vor trimite in localitatea din care esti. Dar astfel pui presiune, ca au primit sesizare si de la isu Bucurestiwinking