| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac copiii? Va rog sa-mi raspundeti corect si clar nu vreau altceva, de exemplu: ii aduce barza.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand o femeie si un barbat se iubesc sau doar au impresia ca se iubesc, ei fac dragoste (sau sex). Penisul barbatului patrunde in vaginul femeiii si acolo lasa sperma. Sperma contine niste celule, numite spermatozoizi care se unesc cu o celula formata in ovarul femeii, celula numita ovocit sau ovul. Astfel rezulta un embrion, adica un viitor copilas, care se va dezvolta timp de 9 luni in uterul mamei lui si apoi se va naste.

84 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| Orannginna a răspuns:

Ee ii aduce cucu', na!

Daca esti o persoana matura si ai pus intrebarea asta aici doar de amuzament, sa iti fie rusine!
Iar daca esti un copil "inocent", mai ai de crescut pentru a afla asta, nu vad la ce ti'ar trebui acum.

Alte răspunsuri
| mariazet45 a răspuns:

Cu multa dragoste

Răspuns utilizator avertizat
| tarziu a răspuns:

Daca doi oameni se iubesc, vine barza pana la usa casei, scoate copilul din plisc si'i spune : "du'te'n p. m."

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu cum se fac copii si am doar 10 ani.
Se fac atunci cand un cuplu face sex si sperma de la barbat intra in corpul femeii. Amandoi trebuie sa se simta bine atunci cand fac sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se fac prin sex, stiu si am doar 11 ani stiu de cand eram la gradinita si aveam 5 ain

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre buie sa ai o persoana potrivita si sa faci sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac sex

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pin sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa afli la momentul potrivit...cine ti-a spus ca trebuie sa faci sex pentru a face copii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa faci sex ca sa poti avea copiii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copii se fac prin relatii sexuale intre o femeie si un barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti zic ca un copil se face numai prin sex sau dragoste dar mai exista o posibilitate si anume cea a inseminari artificiale si nu cred ca mai ai nevoie de explicati brigaela ti-a spus foarte clar (am 12 ani)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se face prin sistemul reproducator. barbatii au : doua testicule 2 canale, prostata si veziculele seminale produc lichidul in care inoata spermatozoizii, un peniscare este strabatut de uretra (canal urinar), sperma se elimina din penisul aflat in erectie, prin procesul de ejaculare, am uitat sa spun ca testiculele se afla in exterior intr-o punga de piele numita scrot si produc neincetat celule sexuale barbatesti adica spermotozoizi. femeile ai:2 ovare care se afla in abdomen siproduv o data pe luna o celula sexuala feminina adica ovul, doua trompe urinare, un uter acici se dezvolta copilul, un vagin este locul actului sexual, o volva care este organul extern. toate astea le-am invatat la scoala acun 2 saptamani apropo is in a 5 a ti-as si desena un ovul siun spermatozoid dar nu pot ca si sa le desenam ne-a invatat doamna big grin tonguewinking laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce buna e asta ma face sa rad