| fergolicios a întrebat:

caut un desen animat ce se difuza pe tvr 2 la pranz acum vreo 10 ani. Era vorba despre o familie in care copilul punea diferite intrebari in genul "cum functioneaza asta?" iar membrii familiei ii explicau. As vrea sa stiu daca mai tine minte cineva cum se numea si cum as putea sa fac rost de ea?

3 răspunsuri:
| Whitewolf a răspuns:

Serialul se chema 'familia DECE ' si imi placea la nebunie de gasit creca il gaseti daca scrii p google "the why why family online"
bafta

| Smecheru27 a răspuns:

Pai desenu ala se numea familia de ce asa stiam!

| fergolicios explică:

Multumesc frumos. L-am gasit pe youtube. Pacat ca nu e si in romana, oricum e super tare.