Care a fost cel mai dezamăgitor film din această vară?

Vara aceasta se apropie de final. În ultimele luni, am avut parte de o mulţime de filme care aspirau la statutul de blockbuster, sperând să câştige cât mai mulţi bani. Unele au reuşit. Altele nu. Iar unele au reuşit, chiar dacă i-au dezamăgit pe mulţi fani.

În continuare vă prezentăm 5 filme despre care noi spunem că au dezamăgit. Aşteptăm şi părerile voastre.

1. Prometheus

Regia: Ridley Scott

cinemaMetru=73%

Încasări România: 2.655.854 lei

Spectatori: 122.411

2. Dark Shadows

Regia: Tim Burton

cinemaMetru=45%

Încasări România: 1.018.150 lei

Spectatori: 64.027

3. Amazing Spider-Man

Regia: Marc Webb

cinemaMetru=75%

Încasări România: 2.129.539 lei

Spectatori: 105.054

4. Total Recall

Regia: Len Wiseman

cinemaMetru=16%

Încasări România: 984.616 lei

Spectatori: 60.586

5. The Dark Knight Rises

Regia: Christopher Nolan

cinemaMetru=90%

Încasări România: 3.171.917 lei

Spectatori: 190.986

Blogdecinema.ro

63 răspunsuri:
| teotaur a răspuns:

Ice age 4

| ciufuliiciii a răspuns:

Saga amurg

| poateEU a răspuns:

Pentru. mine toate filmele au fost ok, si nu stiu ce tot zice lumea cu ice age 4, l-am vazut la cinema si a fost super

| N0NameForY0u a răspuns:

Ice Age 4!

| JunNnkie a răspuns:

John Carter

| MIDnightMoon a răspuns:

Saga Amurg.

| alexandrag a răspuns:

The avengers

| Roberta74 a răspuns:

Nu puteti spune ca Ice Ace 4 sau Total Recall au fost filme rele... fiecare are parerea lui si gusturile lui... si nici nu poti sa iti faci o parere despre un anumit film daca nu te-ai uitat la el.

| oK3 a răspuns:

Resident evil 5 nici nu se compara cu primul si al doilea prea S.F. ii prostie deja.

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

3 Metros Sobre el Cielo...filmul e bun dar sfarsitul e ratat straight face

| DjCage a răspuns:

Brave...

| speedy10 a răspuns:

Ice Age 4!

| MonsterCookiesOo a răspuns:

The Haunting of Whaley House

| antonix a răspuns:

Dark-knight-rises

| DanielaMf a răspuns:

Titanic...Desi l-am vazut de foarte multe ori. sfarsitul e tragic.

| cristi_7795 a răspuns:

Dark Shadows

| sergyufloryn a răspuns:

Cel mai dezamagitor film pentru mine a fost resident evil retribution am avut asteptari foarte mari dar complet dezamagit

| gabbyy3 a răspuns:

Ahha, deci sa inteleg ca topicul asta a fost facut ori de un manelist, ori de vreo baba indoctrinata cu filmele celea vechi, alb-negu; altfel un om obisnuit nu avea cum sa treaca pe lista neagra, filmele criticate de experti si nominalizate la diferite premii si oscaruri...

| Mrs98Styles a răspuns:

Amazing-Spider-Man nu prea a dezamagit. E foarte fain! Am vrut extrem de mult sa-l vad si totusi l-am vazut si a fost super!

| a4andrei a răspuns:

Ted

| S1L3nT a răspuns:

Daca e dupa mine Tim Burton

| SkateBoy a răspuns:

Ice Age 4...

| velijenco a răspuns:

Ice age 4!

| sorinalex96 a răspuns:

Chronicle,mie unu nu prea mi-a placut

| alvin456 a răspuns:

Saga amurg

| MicutzaThaRebela a răspuns:

Neinfricata.

| Dely_Delia_1997_AAgo a răspuns:

Pai cred ca The grudge. Credeam ca este foarte infricosator, dar nu m-am speriat deloc!

| Geoツ a răspuns (pentru Dely_Delia_1997_AAgo):

De fapt, toate partile acestui film au fost interesante si indeajuns de infricosatoare..Si oricum, The Grudge nu e din vara asta happy

| BomboniKaaAA a răspuns:

Ice Age

| elyas12 a răspuns:

Total REcal

| AlinaMoore a răspuns:

Ice Age 4