| NarcysCatalyn a întrebat:

Care e legenda lui Merlin?

2 răspunsuri:
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Pe parcursul istoriei, Merlin a fost un erou de legendă care a putut mereu să se muleze pe necesităţile politice şi artistice ale vremii, fiind pe placul regilor şi dictatorilor, poeţilor şi pictorilor deopotrivă.
Acest documentar urmăreşte modul cum s-a schimbat percepţia asupra lui Merlin în funcţie de situaţia de moment. Cu ajutorul unei vivace distribuţii de experţi în domeniu şi iubitori ai lui Merlin, îi cartografiem prezenţa continuă în artele şi cultura din întreaga lume până în zilele noastre. Fie că este vorba de filme de succes, jocuri video sau întruniri ezoterice la Stonehenge, Merlin ne poartă dincolo de rutina vieţii cotidiene. Oricare ar fi fost cerinţele epocii, Merlin a ştiut să le satisfacă.
SPer ca te-am ajutat big grin

| thecakeisalie a răspuns:

Merlin a fost fuckbuddy cu Regele Arthur. The end.