| Jigokunokishi a întrebat:

Imi puteti recomanda filme de genul: Incendies, Forrest Gump, Good Will Hunting.
Care sa dezvolte anumite ganduri filozofice, invataturi despre viata. Sa aiba in ele drama, poate putin romantism si sa faca referire la viata si adevarurile ei, lucruri de care sa tin cont in viata... Filme mai serioase, drame psihologice poate, in special despre viata de adult(personaje de 20+ ani), nu filme cu drame ale copiilor. Sper ca ati inteles la ce ma refer.
Multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

The green mile, daca nu l-ai vazut.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a răspuns:

The Green Mile

| Sn4k3 a răspuns:

Recomand serialul Deadwood.
Cat despre filme:
The Professor
The Intouchables
Point Break (2015), dar si cel din 91.
Into The Wild
The Green Mile
The Terminal
The Blind Side
The Pursuit of Happyness
Peaceful Warrior

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lore (2012), Billy Elliot (2000), Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (2003), The Emperor's Club (2002), Never Let Me Go (2010), La migliore offerta (2013), October Sky (1999), Front of the Class (2008), The Book Thief (2013), The Glass Castle (2017), Le scaphandre et le papillon (2007), Mona Lisa Smile, Dead Poets Society...

| Fabulistul a răspuns:

A Beautiful Mind