| RamonaB a întrebat:

Va rog stie cineva daca filmul al zecelea regat are o continuare din '99? :S continuarea dupa ce Virginia s-a intors acasa cu Lupul, am auzit ca ar fi contnuarea la film.Cine ste sa-mi spuna va rog :* happy tongue

1 răspuns:
| pody a răspuns:

O dramă contemporană, situată într-o lume fantastică, în care personajele din poveşti prind viaţă în lumea de fiecare zi. O culegere a temelor universale preluate din folclorul şi mitologia Europei, într-o interpretare unică şi captivantă - tatăl şi fiica sunt prinşi într-un univers paralel, în care personaje din poveşti au propriile lor împărăţii în care îşi bagă nasul spiriduşii şi piticii.

Virginia iese din lumea reală din New York, printr-un portal magic, în plină lume a poveştilor. Acolo e haos, căci Regina îşi doreşte puterea pentru sine. Prinţul e transformat în câine, Vânătorul e pe urmele celor veniţi de departe, Lupul se îndrăgosteşte de fată. Finalul rezolvă totul.