| bogdan88 a întrebat:

Astazi la EN am pus la atributiva introdusa prin sa, fraza asta: Cine a spart tabla sa o plateasca. Nu e bine, asa-i?

3 răspunsuri:
| Wiskas_Razvan_1982 a răspuns:

Nu este bine. Trebuia sa faci o fraza formata din 2 propozitii, nu 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa contragerea. El sa o plateasca. Este subiectiva. Puteai zice: Ideea sa scrie ii place.

| Borsecuț a răspuns:

Este gresit, este subiectiva, dar nu vei pierde tot punctajul. Vei primi 1 punct pentru ca baremul zice ca se acorda un punct pentru construirea oricarei fraze care sa fie formata din 2 propozitii