| princesshope a întrebat:

Care este cea mai buna carte pentru.clasa 5

Răspuns Câştigător
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Harry Potter, Twilight, The Vampires Diares, etc.
Depinde de gusturile fiecaruia.

9 răspunsuri:
| Anonima_5812 a răspuns:

Eu spun ca cesar cascabel de jules verne

| MidnightLady a răspuns:

Asul de cupa.

| Ballet a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de Jules Verne. Ocolul Pământului în 80 de zile, Castelul din Carpaţi, Frumoasa Dunăre galbenă, etc
Succes

| andreeamitoi a răspuns:

Pentru clasa a V-a mie mi-a placut foarte mult Piciul de Alphonse Daudet. Sper sa iti placa caci pe mine m-a impresionat. Si Print si cersetor la fel!

| SensiBlu a răspuns:

Cuore inima de copil, de Edmondo de Amicis

| cretudaniel99 a răspuns:

Pai mai multe da ti le spun pe cele care ni le-a dat doamna profesoara de citit obligatoriu legendele olimpului de alexandru mitru si la medeleni de ionel teodoreanu pentru ca se studiaza ambele intr-a 6 si sunt foarte folositoare si sa stii ca legendele olimpului sun 2 carti plz da-mi si mie funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica

| aaaa12345 a răspuns:

Scz, dar mia mi se par cartile Jules Verne am 2 numere dar sunt super si sunt si de copii iti ei una si ai ce citi cel putin o saptamana (ti-as sugera sa raspunzi la mai multe intrebari ca sa ai funita si daca vrei funda ultima intrebare(cred ca nu am dat funda la aia si iti voi da funda si dupa tu mie)

Pa, pa!

| JustMeYl3 a răspuns:

Twilight, academia vampirilor (si eu le'am citit), carti de jules verne...

sper ca te'am ajutat!winking