| iasmina93 a întrebat:

Care stiti cat costa un bilet de tren din Timisoara pana in Constanta? >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| YoYoIonut a răspuns:

Ma taceti ma naibi ca a fost taicamiu acolo si un bilet a costat cam vreo 250lei sau 300.Deci dus-intors 600 de lei aproximativ.

4 răspunsuri:
| lovas1 a răspuns:

78 de lei bilet elev, iar bilet intreg 110 lei

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cum să coste 15 milioane să te dai cu trenul de la Deva la Călărași? Da' ce, închiriez tot trenul?
Cu-atât mai mult, cum să coste 23 de milioane până la Constanţa? Bă nene, de banii ăştia îmi cumpăr o maşină proastă cu care merg O dată de la Timişoara la Constanţa, dar măcar e maşină, nu tren - las-o-n colo de treabă.

| DushulRece a răspuns:

Cauta pe mersul trenurilor sau cfr.ro si nu mai pune intrebari de astea

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cum să coste mă 230 de lei un bilet dus Timișoara-Constanța? E enorm!
Pe mine distanța Bârlad-Cluj Napoca (576km pe calea ferată) mă costă 217 lei DUS-ÎNTORS - deci 1152 km.
De la Timișoara la Constanța nu-s mai mult de 1200km, indiferent pe unde merge trenul.
De fapt, sunt 758km pe calea ferată. Deci mai mult de 120 nu are cum să fie.
Conform infofer.ro (adică locul unde-s listate toate prețurile LA ZI) un bilet întreg dus pe distanța asta costă 110, 1 lei.
iasmina93, rău ai făcut că ai dat fundiță lui RegeleRegilor pentru că răspunsul dat de el e pur și simplu ERONAT.

O zi faină s-aveți.