| Anonim întreabă:

Cat costa albirea dintilor? Macar cu aproximatie.

Răspuns Câştigător
| guralivul a răspuns:

@zoombe3 sigur e stomatolog?
...cat40.html - 80k -
nu vreau sa fiu rau asa ca nu mai continui. ce spi tu e pe baza de substanta chimice iar apoi risti sa-ti nenorocesti intraga dantura. dar asta te priveste. o zi buna!

14 răspunsuri:
| guralivul a răspuns:

Un tratament de albire profesionala in cabinet variaza intre 600-800 RON, in functie de trusa de albire si de aparatura auxiliara folosita (lampa de albire). Slefuirea unui dinte pentru un aspect mai estetic costa intre 20-40 RON, depinde de preturile fiecarui cabinet.

| Zoombe3 a răspuns:

La dentista mea costa numai 100 de lei si are servici de caliatate superioara
Guralivuleeee laughing nu am vazut in viata mea asemenea preturi, unde traiesti, cumva la hollywood? tongue

| kh1ss a răspuns:

Dar poti sa iti cumperi o pasta de dinti care albeste... si e mai ieftin

| Zoombe3 a răspuns:

Da este tongue

Anna
| Anna a răspuns:

O albire profesionala la domiciliu(4 seringi cu gel opalescence si 1 gel desenzibilizator) e in jur de 700 ron iar un tratament de albire profesional in cabinet cu Plasma Zoom (2 h+garantie 3 ani) e intre 1500-2000 ron.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Greseala mare - Albirea profesionala la cabinet NU DAUNEAZA structurii dentare! Albire profesionala la orice cabinet costa intre 1500 - 2000 de lei, dureaza 2 ore cu toate pregatirile. Efect garantat - Eu unu mi-am facut anul trecut, inca mai am dintii albi. Daca nu fumezi si nu bei cafea, te tine si 3 ani! Cea la domiciliu consta in cateva seringi cu gel de albire si desensibilizant. MEdicul stomatolog iti ia amprenta, se fac gutiere din silicon si timp de 7-10 zile dormi cu ele, cu gel inauntru. Efectul este acelasi ca la albirea profesionala, doar ca albirea profesionala este supravegheata de medic si dureaza doar 2 ore. Daca alegi albirea la domiciliu iti recomand sa-ti cumperi singur gelul de la orice furnizov de produse dentare, pentru ca te va costa pana la 150 de lei, si medicul stomatolog doar sa-ti faca gutiere. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 150 si 600 de lei

| claudya a răspuns:

In jur de 250-300 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul unui tratament de albire al dintilor variaza intre 2 si 3 milioane, lei vechi, depinde de cabinet de materiale, unstensile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut o albire dentara intr-un cabinet profesionist si ma costat 700 de lei, a durat 2 ore si a folosit si raze violete! Nu cred ca iti ataca dantura din moment ce este facuta de niste specialisti si substantele folosite nu cauzeaza dintii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu credeam ca ii asa scumPhappy

| Luygi a răspuns:

Si eu vreau sa ma duc la un stomatolog sa mi albesc big grin

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute