| tunary a întrebat:

Ce inseamna caractere alfanumerice?happy

3 răspunsuri:
| Geox123 a răspuns:

ALFANUMÉRIC, -Ă, alfanumerici, -ce, adj. (Tehn.; despre indicații) Care este exprimat prin intermediul literelor și cifrelor. - Din fr. alphanumérique

| royeti a răspuns:

ALFANUMÉRIC, -Ă, alfanumerici, -ce, adj. (Tehn.; despre indicații) Care este exprimat prin intermediul literelor și cifrelor. - Din fr. alphanumérique.

| Adminul000 a răspuns:

ALFANUMÉRIC, -Ă, alfanumerici, -ce, adj. (Tehn.; despre indicații) Care este exprimat prin intermediul literelor și cifrelor. - Din fr. alphanumérique