| chocolate27 a întrebat:

Cum imi aflu nr de telefon Vodafone?happy

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e o intrebare super stupida, pusa la misto... Ce sa faci, suni pe alt telefon sau daca nu ai credit sau valabilitate suni la *120# si trimiti de acolo un mesaj...

| adriangabor92 a răspuns:

Iti dai beep pe un alt telefon

| J u s t a răspuns:

Suni la 444 si urmezi instrtuctiunile.

| dorikut a răspuns:

Daca nu ai credit si un alt telefon pentru a afla numarul. Suna la 444 si urmeaza instructiunile robotului pentru a afla numarul tau de telefon Vodafonewinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te crezi "jmeker" (sic) suna gratuit -nu ai nevoie de credit- la 112 si cere sa-ti spuna ce nr. de apel ai!

| chocolate27 explică:

Era asa greu sa va dati seama ca nu am cu ce sa dau bip pe alt nr?laughing Ms pentru cei care chiar au dat un raspuns normal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu ai zis? uite, ma crezi ori nu ca vorbesc serios, dar nu pricep, neam, cum ajungi sa detii -legal!- o cartela SIM careia sa nu-i stii nr. de apel; lamureste-ma te rog, ca poate maine-poimaine dau coltu' si nu vreau sa mi se zica "dincolo" ca-s... neinstruit.

| chocolate27 explică:

Pe scurt...niste repr Vodafone incercau sa promoveze reteaua aceasta si ofereau cartele trecatorilor pe strada, cu cate 100 min si 100 sms-uri in retea. Iar acum as vrea sa imi aflu nr de telefon, dar, neavand niciodata cartela in reteaua Vodafone, nu stiu nici nr.Servicii Clienti etc.Simplu,nu? d'oh

| chocolate27 explică:

Si app...Miletyn,chiar ai impresia ca as jefui un om pe strada si i-as lua cartela de Vodafone? Serios acum! Cica"cum ai putea sa detii o cartela legal, fara ca macar sa ii stii nr de tel...". Ma faci sa rad! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hombre, m-ai inteles gresit, n-am intentionat nici macar o clipa sa te acuz de savarsirea vreunei fapte reprobabile; crede-ma, eu chiar vreau sa te ajut si de aceea iti propun sa clarificam problema in sine. In acest sens, detaliile pe care abia acum le mentionezi -in legatura cu provenienta cartelei- m-au determinat sa-ti recitesc intrebarea si apoi sa-mi pun urmatoarea problema : o fi vorba de o cartela SIM care are nr. de apel sau e vorba doar(!) de o cartela de reincarcare cu acele minute si sms-uri?
Analizam cronologic variantele :
1) daca era vorba de o cartela SIM cu nr. de apel, asa cum am crezut initial, atunci ar fi trebuit sa gasesti nr. de apel inscriptionat pe ambalajul comercial ( un plic din hartie in care se afla un carton-suport-SIM, carton inscriptionat, deasemeni, cu codul puk1, puk2 )
Ori, daca din spusele tale nu reiese ca ai fi primit o asemenea cartela, sunt nevoit sa admit ca prima oara nu m-am gandit si la posibilitatea existentei celei de a 2-a variante; asadar :
2) ai primit, cel mai probabil, o cartela reincarcabila, adica un carton pe care se afla inscriptionat un cod de reincarcare (lizibil doar dupa razuire!); cu acest cod poti reincarca o cartela-SIM pe care se presupune ca deja o detii sau, eventual, o achizitionezi de noua, urmand sa beneficiezi (si) de acele minute si sms-uri de care ai pomenit.

| roza777roza777 a răspuns:

Sal! in primul rand vreau sa zic ca pentru acelasi lucru am intrat si eu pe net in seara asta, adica sa caut o modalitate cum imi pot afla nr de tel dupa o cartela vodafone.aici am gasit, slava domnnului! in al doilea rand il pot asigura pe d-nul panfletar ca si eu ca si tine de altfel am primit o cartela fara acel plic de hartie, ci doar cartela propriu-zisa care era atasata de o cartela m mare, tip telefoanele publice, pe care, adevarat erau si codurile pin si puk.asa ca, daca e in necunostinta de cauza, sa nu m vb, pentru ca am oservat ca baiat prost, nu este. ok. o seara buna tuturor!

| roza777roza777 a răspuns:

Nu mergeeeeeeeeeee nici o metoda.imi zice ca nr nu este eligibil.asta la *120#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi aflu nr de telefon Vodafone 0754371502

| cosmyn_1630 a răspuns:

Pai *120# dai 1 suna-ma apoi 1 sunama natianal dupa care scrii un nr de oringi la care trimiti meajul si ezi ce nr de tel ai

| stelică2695 a răspuns:

Aveam acceasi intrebare

| wHaruka a răspuns:

Nush...ca si eu am aceeasi intrebare... straight face

| loverdory a răspuns:

*999#

| loverdory a răspuns:

*999#

| Elena_Ely_1998_dW94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey,iti trimit un messaj cu suna'ma te rog sa ma anunti ce nr de telefon am te rog!

| Elena_Ely_1998_dW94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti'am folosit nr pentru imi afla nr cand primesti messajul cu suna'ma zi-mi si mie nr meu te rog?!?

| amazonianul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am primit impreuna cu telefonul o cartela sim de Vodafone. fiu-meu a consumat tot creditul pe net. noi folosim in familie Orange. intr-o seara voiam sa-l sun si nu stiam ce nr. are(il foloseste doar la jocuri)era singurul tel. pe care il avea in preajma. acum ma intrebam ce nr. are, deci, nu e imposibil...

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Iti dai beep de pe fix sau de pe alt telefon.Pa,pa

| Coisin_Marius_1991 a răspuns:

Chiar e aiurea sa nu existe la Vodafone un nr.la care sa apelezi pentru ati afla nr de tel pe care il ai...

| xXAlexutzaXx a răspuns:

#9999# si iti apare numarul direct! :*

| Andrei_Grosu_1992 a răspuns:

Cum sa-ti dai bip daca nu stii numarul. Doamneeee!

| Clau_Claudiu_1996_456s a răspuns:

Raspunsul tau aici...cum imi aflu nr la Vodafone

| BlaBlaw a răspuns:

Apeleaza *686#, am gasit informatia pe site-ul Vodafone, am verificat si merge.

| jorjel a răspuns:

*686# e bun si merge
RESTUL... SUNTETI **TOTAL** RETARDATI
suna tu CRETINULE la 112, sa iti iei TU AMENDA
sau suna in P%$#A MEA, CA LA 444 NU POTI... FARA CREDIT, la fel orice beep