| marculescumihai a întrebat:

Dupa parerea voasta care windows e mai bun pentru pc ( nu laptop)?
Vista sau XP sp3?

8 răspunsuri:
| MrWrestleMania a răspuns:

XP sp3

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Mama frate ce intrebari ''care credeti ca e mai bun ca e mai asa mai altfel'' spune clar ca vrei sa instalezi un windows da nu stii care ca nu te pricepi.instaleazati sp3 e cel mai bun

| BadJoker a răspuns:

Vista este folosit de catre filme pentru documente...etc.XP sp3 e cel mai bun wind dupa parerea mea. Vista nu este folositor deloc are o grafica frumoasa dar este praf. Este la fel ca un mar este frumos afara si in interior stricathappy!

| Catalion a răspuns:

XP este vechi. Vista este mai nou si mai performant, dar necesita cerinte de sistem mai mari. Windows 7 este cel mai bun si nu necesita cerinte de sistem la fel ca Vista, dar nici la fel de mici ca XP.

| Bendes a răspuns:

Daca vrei viteza si performanta in aplicatii si programe windows 7 Ultimate acu depinde de tine ce vrei... straight face

| mateias_3426 a răspuns:

Xp cu siguranta

| Filozoful a răspuns:

Xp,Xp,Xp,eu de 5 ani de zile numai Xp-ul am folosit.si daca nu ai pc un pic mai bun, sigur nu are rost sa bagi vista.Pt. ca daca bagi vista o sa proceseze mai greu pc.deci ramane la aprecierea ta, ce o sa faci.

| alex123456 a răspuns:

Xp sp3 ca nu consuma mult si e foarte bun eu il folosesc de 10 ani FUNDA!