| NoName191 a întrebat:

" Helău! ". happy Se pricepe cineva la engleză atât de bine încât ar putea face pe profesorul cu mine? Trec în clasa a IX-a și din cauza orelor de engleză, de la școala gimnazială, pe care nu le făceam, nu mă descurc deloc la engleză. Am nevoie de mare ajutor. Menționez că nu plătesc, am nevoie de cineva care să mă ajute pentru că vrea și poate să ajute pe cineva. Mulțumesc anticipat. ( Adresa mea de messenger e : marina.giaboc@yahoo.com ). Aștept să mă contactați. Fundă!

Răspuns Câştigător
| Stitch92 a răspuns:

Hai ca te-am "luat" eu. Da-mi Funda! laughing

2 răspunsuri:
| spidy a răspuns:

E usor sa inveti engleza...invata gramatica esentiala, sa stii cum sa pui verbele etc... apoi uita-te la filme cu subtitrare in engleza (te ajuta mult la vocabular), de asemenea poti sa citesti carti in engleza si incearca sa traduci cate 15-20 propozitii, nu din acelea usoare! manuale gasesti o gramada, de exemplu eu am "gramatica limbii engleze" de la Corint de ioana maria turai si este extrem de buna! ai fonetica, morfosintaxa, exercitii..asa ca spor la studiat!happy

| zuzualina a răspuns:

Eu am avut aceeași problemă.

Și norocul meu? În liceu, profu' a luat toată gramatica de la bun început.