| MaDaLLyNN a întrebat:

Sall as vrea sa fac si eu server de cs dar din pacate am ip dinamic clicknet romtelecom si incerck mereu dar nu reusesc daca stie cineva sa faca ca am incercat si cu no-ip cu toate imi da in hlds 192.168.1.2:27015
Add mada_mafia2010 sau comentari jos big grin

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

1.Schimba modemul in modul Bridge.

2.Creaza o conexiune pppoe si introdu acolo userul si parola din contract.

3. Du-te la Local Area Connection - Properties si debifeaza Internet protocol(TCP/IP).

4. Apply & OK.

! Acum ca sa te conectezi la internet trebuie sa intri in conexiunea deja creata.Am ales acest mod deoarece modemul pus in modul bridge nu are porturile de internet blocate.

5. Urmezi pasi de aici http://www.tutorialecstrike.com/inst_server.html ca sa creezi un server pentru Counter Strike.

! Daca suni la providerul de internet sa ii ceri IP Static, iti va aparea tot IP-ul intern(192. 168. 1. 2) asa ca stai cuminte.

4 răspunsuri:
| pitbull60 a răspuns:

Witi poti face ip static.si va mergewinking

| MaDaLLyNN explică:

Cum adica sa schimb modemu in bridge?

| MaDaLLyNN explică:

Cum adica sa schimb mod. in Bridge? baga id meu mada_mafia2010

| MaDaLLyNN explică:

Imi zice cineva am bagat la primele ip 89. 46. 54. 96 si mai jos ce bag in Internet Protocol TCP Ip