| alexandrulex a întrebat:

Salut am o intrebare legata de samp... mi-am facut un server si cand vreau sa editez gamemode imi da aceata eroare

C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\Dudb.inc(2) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\Dudb.inc(5) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\Dudb.inc(12) : error 010: invalid function or declaration
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 999) : error 017: undefined symbol "SetVehicleVelocity"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 1252) : error 017: undefined symbol "IsPlayerInRangeOfPoint"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 1249) : warning 203: symbol is never used: "playerid"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 1510) : error 017: undefined symbol "GetPlayerSurfingVehicleID"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 1512) : error 017: undefined symbol "IsPlayerInRangeOfPoint"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2379) : error 017: undefined symbol "GetVehicleVelocity"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2381) : error 017: undefined symbol "GetPlayerVelocity"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2455) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2453) : warning 203: symbol is never used: "playerid"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2464) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2458) : warning 203: symbol is never used: "playerid"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2471) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2467) : warning 203: symbol is never used: "playerid"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2490) : error 017: undefined symbol "IsPlayerInRangeOfPoint"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2582) : error 017: undefined symbol "IsPlayerNPC"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 2943) : error 017: undefined symbol "IsPlayerInRangeOfPoint"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 3005) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "OnDialogResponse")
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\pawno\include\JunkBuster.inc( 3076) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "OnRconLoginAttempt")
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(872) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(876) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(882) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(955) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(963) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(998) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(1007) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(1030) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(1034) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(1111) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"
C:\Users\Alex\Desktop\SAMP\gamemodes\RO.pwn(1211) : error 017: undefined symbol "ShowPlayerDialog"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

26 Errors.

stie cineva thinking

4 răspunsuri:
| AlexSadik a răspuns:

Stie mata si sugi pexul!

| Rey578_2559 a răspuns:

Trebuie sa intri in server.cfg si in gamomodes...
la server.cfg e o linie gamemode0 stergi ce scrie dupa gamemode0 si pui numele gamemodului! numele il afli intrand in gamemodes!

Funda?
PSbig grina-mi un link cu gamemodu in PM

| BeatrICEBEA a răspuns:

Pff...la primele 3 erori trebuie sa downloandezi fisierul dudb pe care sa il pui in --> Pawno-->Include,apoila erorile cu junkbuster trebuie' sa mai schimbi tu fisierul JunkBuster din ScriptFiles,banuiesc ca acolo ai Junkbusteru', iar la urmatoarele erori, nu prea stiu

| ionutz_5790 a răspuns:

Cel mai bine este sa intri pe www.sa-mp.ro si intrebi acolo iti vor rezolva problema mai mult ca sigur.bafta