| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Stie careva sa-mi spuna cum e in cartierele Militari si Berceni? Adica daca merita sa stai acolo si daca ai transport in comun aproape.Eu nu prea stiu nimic de Militari si Berceni.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ca orice alte cartiere din Bucuresti, si Berceni si Militari sunt deservite de reteaua de transport in comun a orasului, cu aceeasi "densitate" ca peste tot. Si tot ca alte cartiere, au zone mai bune si zone mai putin bune.

Daca "merita" sa stai acolo, asta depinde de situatia fiecaruia. La ce distanta lucrezi sau inveti, cati bani ai de dat pe chirie, ce facilitati ai nevoie sa fie in apropiere, etc.

In afara de cartierele aflate la extremele saraciei (Ferentari) si bogatiei (Primaverii, Cotroceni, etc), toate celelalte cartiere au cam aceleasi avantaje si dezavantaje.