| Mâncărici a întrebat:

de la un timp mi se blocheaza calculatorul.Ince sens? Mi-se blocheaza cursorul iar aplicatiile care le am deschise nu mai functioneaza.Cand dau restart revine la normal.Am schimbat windowsul am dat "backup" la partitia C am instalat un antivirus l-am scanat dar degeaba.
Uitati cateva detalii despere el: Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: M61PME-S2P
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 2048MB RAM
Page File: 938MB used, 3000MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode
Placa video:Card name: ATI Radeon HD 4650
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Audio:Realtek HD Audio output
Multumes!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Fantomita a răspuns:

Vezi poate ai un virus in calculator.Ce anivirus ai, eu iti sugerez sa downloadezi trial bitdefender faci o sacanare completa si vezi daca ai vreun virus.In caz ca nu ai inchide programele care nu iti trebuiesc si cele care nu le folosesti.Sterge din Calculator Programele care nu le folosesti deloc. Daca nu o sa mearga cu nici una inseamna ca nu este de la Windows ci ar fi de la calculator poate video e veche.Mie mi se intampla uneori de la placa video nu suporta placa si ori se blocheaza ori se restarteaza Calculatorul
Sper ca te=am ajutat daca nu te descurci cu ceva PM me
Daca vrei da-mi si o funda

| Zippy a răspuns:

Mie mi se intampla sa mi se blocheze cursorul cand scot boxele din priza cu calculatorul aprins.in rest nu mi se intampla

| hackeru028 a răspuns:

Incearca cu alt windows (vista, 7, xp home edition) sau linux. mie mi-a mers