Întrebare recomandată | ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Pe 12 iulie voi merge in Delta Dunarii (am platit deja 2 bilete).

Puteti sa-mi scrieti CARE MICROBUS sa iau si din care LOCATIE, pentru a ajunge la TULCEA?

Eu voi fi cazata in Mamaia sat (la Nayino Resort Hotel) si mi s-a spus ca este la granita Mamaia (? Nord) cu Navodari.

Sa platesc un taxi dus-intors din Mamaia sat pana in Tulcea, sigur costa o gramada de bani si nu imi permit.

Am cautat pe autogari.ro informatii, dar nu scrie locatia din Ovidiu (oras apropiat de Mamaia) de unde se ia microbusul.

Am sunat de mai multe ori si la nr telefon care apare la firma de transport care duce spre Tulcea, dar NU mi-a raspuns nimeni.

Doar cu peste 30 ani in urma am fost la mare.

Nu am pe cine sa intreb.

Ma bazez pe ajutorul vostru.

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Caută pe bla-bla-car. (aplicație de car sharing).
Sau mergi mai sigur până la Gară în Constanța, că de acolo pleacă microbuze spre cam toate direcțiile; ai avantajul că-l iei de la cap de linie și apuci loc.
Sau tot de la gară din CT poți să mergi cu trenul: IR 1580 / IR 1589 (pleacă la 8:25) și cu ceva noroc, în 3 ore jumate ești la Tulcea. Costă 40 de lei.