| cosminboy12 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 5 de pe olx cu verificare si nu stiu daca este original cum imi pot da seama funda

1 răspuns:
| Mihai0101 a răspuns:

Aici

in primul rand cel mai usor iti dai seama din design si calitatea materialelor…(desi asta te poate insela cel mai usor pentru ca sunt copii fidele)
butonul de silent la ORICE iphone are culoarea ROSIE cand il dai in jos pentru silent
softurile de replici nu au nimic in comun cu IOS-ul, merg tot pe JAVA
incerci sa vezi daca se conecteaza la APP Store
vezi daca merge facut update la software
cont de Icloud sau macar sa mearga sa-ti faci
te uiti daca merge wifi-ul
te uiti sa-ti afiseze informatiile despre soft
inainte sa pleci de acasa te interesezi ce BASEBAND are
mai departe vezi daca are la PRIVACY informatii despre ADD-uri(reclame). Le gasesti in settings-privacy.
daca ai un laptop dupa tine, instaleaza ITunesc si daca il vede Itunes e perfect, e chiar Iphone