| Kanghu a întrebat:

Ziceti-mi si mie ceva de sa ma apuc, ceva interesant. sunt plictisit pana la moarte.

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Imagineaza-ti: e mijlocul saptamanii, iar la chiosc a aparut topul celor mai bogati romani. Cobori din casa, cumperi topul si te duci direct la pagina care te intereseaza: aia la care scrie despre tine. Zambesti fericit si te uiti in dreapta si-n stanga, sa vezi daca te recunoaste cineva. Nu te recunoaste nimeni, asa ca ziua ti-e pe jumatate
stricata. Nervos, te intorci acasa si te-apuci sa butonezi telecomanda. Nicaieri insa vreo stire despre tine. Suni la birou si anunti ca nu poti veni.
In definitiv, evaziunea merge si fara tine, iar darile la stat pot sa mai astepte, asa cum au asteptat atatia ani. Esti din ce in ce mai nervos si nu-ti gasesti locul. Sotia nu reuseste sa-ti intre in voie si ti-ai mai repezit si amanta printr-un SMS bine plasat. Copiii sunt la mall, asa ca n-ai pe cine sa-ti versi nervii, mai ales ca pe sofer
si pe menajera i-ai concediat cu o zi inainte, fara motiv.
Esti plin de bani si, totusi, asta nu te face fericit. Te simti asa, oarecum slabit, fara vlaga si total lipsit de chef de viata. Incerci sa-ti recapeti energia, insa dupa ce te-ai indopat cu tone de salam si ai baut litri de suc iti dai seama ca nu merge. Incepi sa suni diversi prieteni sa mai barfesti cate ceva, dar toti par a fi extrem de ocupati, asa ca n-au timp sa stea la taclale cu tine. Te-ai juca pe computer, dar pentru asta ar trebui sa stii sa-i dai drumul. Te-ai uita la un film pe DVD, dar menajera era singura care stia sa porneasca televizorul, iar pentru atata lucru doar n-o s-o angajezi la loc.
Iti scremi mintea incercand sa gasesti ceva de facut. Stai deprimat in fotoliu cu un pahar mare de ceva in mana si faci inventarul lucrurilor pe care inca nu le-ai facut. Nu sunt atat de multe, caci, in fond, ai participat activ la cam toate evenimentele ultimilor 15 ani.
Ai fost, cum s-ar spune, omul potrivit la momentul potrivit.
Si totusi, privindu-te din inaltimea locului ocupat in topul bogatasilor, iti dai seama ca e ceva ce-ti lipseste. Nu-i vorba de case, masini sau bijuterii. Nici de conturi nu poti sa te plangi, cum nici numarul admiratoarelor sub 18 anisori nu lasa inca de dorit. Atunci, ce te face sa te simti neimplinit? Cum, tot nu ti-ai dat seama? Fa-ti un ziar, prietene! Sau doua. Si un radio, si o televiziune. Sau mai multe. Serios.
O sa vezi ca te invioreaza si, in plus, nici n-or sa mai rada prietenii tai milionari de tine, pe motiv ca esti singurul dintre ei care n-are macar o revista de amenajari interioare in care sa-si regleze conturile.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baschet

| AlexutuDeiu a răspuns:

Voley este un sport de performanta frumos :X

| Geronimo9234341 a răspuns:

Clar fotbal, Bmx-ing, Desenat, Shopping, Xbox 360...Eu astea le fac sper sa iti fie de folos.
Funda!?

| Mariukas a răspuns:

Apuca-te de desenat sau de facut bratari din ata! sau. apuca-te de dans...happy gandeste-te la ceva ce iti place si fa un hobbie din asta! happy

| DarkRose a răspuns:

Citeste, compune melodii, canta la chitara, converseaza cu altii pe mess... sper ca te.am ajutat catusi de putintongue Byeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de fumatlove struck

| UnZambetTeRog a răspuns:

Sa faci bratari.
Handbal
Scri
Sa cosi
Sa scrii poezi

Mult succes

| Andrux a răspuns:

Fa diferite activitati extra scolare(dans, canto daca ai voce, baschet, tenis, skatebording. ce iti place tie) sau pe calculator daca vrei jocuri.Lady Popular... e foarte frumos jocul!

Succes! Funda?

| Frau a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a-mi face mie tema la chimiewinking
daca iti rammane timp cauta un hobby big grin un anumit gen de sportwinking
sau colectioneaza timbrewinking laughing

| Black_Cherry a răspuns:

Inot, acvaristica, sa inveti o limba straina, sa inveti sa canti la un instrument, sa incepi sa te uiti la un serial.

| Narfundo a răspuns:

Pana la moartethinking incearca niste yoga.Vei pretinde o vreme ca esti un mare stiutor, dupa care vei ajunge la limite inimaginabile.Vei ajunge sa te cunosti cu adevarat, dupa care vei reusi si singur sa iti gasesti ceva de facut sa nu mai mori de plictisealalaughing.

| Kenny a răspuns:

DnB dance.
http://www.youtube.com/watch?v=4LeBlKvVAXE
Gasesti tutoriale pe net... si daca te apuci cu cativa prieteni... poate fi chiar distractiv. =)

| momo a răspuns:

Fotografie... asa iti raman si amintiri...

| Minks a răspuns:

Apuca-te de baut. happy