| AdrianPROgamer123 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am luat fortnite, dar nu l-am instalat. Recent niste prieteni au inceput sa se joace si l-am instalat si eu, m-am jucat si nu prea mi-a placut. M-am gandit sa il dezinstalez si asa am si facut, dar cateva luni mai tarziu l-am instalat din nou. Am intrat intr-un meci solo si in afara de faptul ca aveam foarte mult lag, cand am aterizat, jocul a mai stat vreo 10 secunde si mi-a dat crash(am scris,, mi-a deoarece TPU zice ca e gresit rolling on the floor. Data trecuta nu facea asa si nu mi-am schimbat pc-ul ca sa ziceti ceva. (Caracteristici pc pe care le stiu:HP pavilion, 8 gb ram, 1 terrabyte). Alte jocuri mai puternice (gta 5, cs go, apex) le ruleaza perfect. Acum il dezinstalez iar ca poate isi revine dupa ce il instalez la loc. Va rog sa ma ajutati. Nu e obligaotriu deoarece unele persoane zic ca epic games au stricat jocul cu chapter 2. Dar totusi am nevoie de niste ajutor!

2 răspunsuri:
| PaulcereAjutor a răspuns:

Incearca sa intri la setari sa schimbi graficile le dai pe mediu nu pe high, sa castigi niste fps.

| Andreiii1903 a răspuns:

E ceva normal. Hai sa iti explic. Practic daca tu ai avut un joc instalat si aceasta problema se pune chiar daca nu l-ai dezinstalat, cand numai intri de mult timp o sa mearga greu putin timp. Intra intr-un meci si dai cu mouse ul in toate directiile si usor usor lagul dispare. Funda?