| auraaasss19 a întrebat:

Am un xbox 360 și vreau să știu cum mă conectez la wifi,fără cabluri și alte chestii,văd pe altii cum le apar rețelele de wifi, cum fac?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai Xbox 360 original, ai nevoie de adaptor wireless ca sa te poti conecta la retelele Wifi.
Daca Xbox-ul tau e seria E sau S, nu ai nevoie de acel adaptor.
Consola se poate conecta la router-ul wireless din casa sau la retelele din apropiere (de cele mai multe ori, acestea sunt protejate cu parola, de aceea un router personal, care sa fie mai aproape de Xbox, e o varianta mai buna).

https://beta.support.xbox.com/......s-settings