| AnaMariaGr a întrebat:

Am Alcatel OneTouch 918 cu sistem android 2.3. Merge destul de bine, nu are probleme in general. Dar chiar daca merge bine, ca orice obiect are si defecte : nu imi merge temple run, temple run 2 sau subway surfers. Imi spune ca nu este compatibil cu telefonul meu. De ce, nu imi pot imagina?! Acele jocuri cer minim 2.0 android. eu am 2.3... dar nu merg. Va rog ajutati-ma! sad

2 răspunsuri:
| Arp33 a răspuns:

Nu conteaza prea mult android.Nu numai androidul conteaza.Eu am tableta cu android 4.0.4 si nu merge subway surfers..Conteaza si altele.Telefonul tau poate nu e compatibil cu aceste jocuri 3d, grafica scazuta poate fii problema.

| AnaMariaGr explică:

Am o colega care are un telefon asemanator telefonului meu si ei ii merge. am intrebat-o daca ei i-a mers din prima, dar a zis ca si ei i-a facut aceeasi problema ca si mie. uneori cand ma mai joc pe telefonul ei mai ii face figuri temple runul 2. adica se opreste, se vede nasol(in pixeli), se strica imaginea, ce sa zic. o fi si asta, dar e aiurea ca pana la urma nu e spre binele NOSTRU, al jucatorilor ca aceste jocuri sa mearga bine. e spre binele lor, al producatorilor ca ei isi iau bani. totusi, ar trebui sa le faca sa functioneze pentru toate sistemele de operare si android...