| adinutzaaaa a întrebat:

Cum pot sterge fisierele temporare din C? Este vreo problema daca le sterg? Dauneaza Windows-ului stergerea lor?
As prefera daca se poate sa le sterg eu din partitie nu diverse programe.La mine in PC sunt ascunse.Multumesc

1 răspuns:
| Machinel a răspuns:

Deschizi My Computer-->click dreapta pe partitia C-->Proprietati-->Disk Cleanup-->astepti 5 min-->Se deschide o fereastra cu o lista in care bifezi ce vrei sa stearga, unde poti alege si fisierele temporale.
Nu dauneaza daca le stergi, ba chiar e recomandat.Si facand un disk cleanup iti faci rost de +1GB spatiu, sau chiar mai mult in conditile in care nu ai mai facut nici o data pana acum si ai Windows-ul de mult.Bafta