| Cerul73 a întrebat:

Buna,merita Sa upgradez De la i5-3470 la i7-4770 Sau i7-3770k avand aceste componente:gtx 1060 6gb, 16 ram 2x8 De 1600

2 răspunsuri:
| vidiinho a răspuns:

Pentru 4770k daca n-ai biosul necesar pentru acesta, nu va functiona, va trebui un update de bios la ultima versiune.

Tu stii daca merita sa upgradezi, daca ai nevoie de cele 4 fire de executie in + pe care le are i7-le, atunci merita... daca e vorba de gaming, ultimele titluri deja incep sa profite de un 4/8 fata de 4/4. Alegerea este a ta

| Țoglă a răspuns:

După mine ai cam ce-ți trebuie.