| Dumitrescu_Andreea_2000 a întrebat:

TPU! Cine imi spune ce lumi virtuale 3D online, fara virusi, gen There sunt? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cea mai cunoscuta e Second Life insa e complicat de explorat si mananca resurse, daca-ti da mana e buna de incercat insa dificil de jucat.

A doua pe lista ar fi IMVU, usor de instalat, jucat, se poate castiga moneda virtuala pentru a-ti cumpara haine si accesorii fara sa cheltui bani.

Mai putin cunoscuta ar fi lumea virtuala Utherverse care se poate juca free cu anumite limitari iar pentru vip trebuie platiti lunar 20 de dolari. Un avantaj ar fi daca poti face bani virtuali pentru vip facand skinuri, tatuaje, par, haine, accesorii. E singura lume virtuala unde poti plati vip-ul cu bani virtuali pe care ii castigi ei reprezentand oricum banii virtuali cumparati cu bani reali de altii.

Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.

1 răspuns:
| Nero a răspuns:

Imvu