| ionu0k9 a întrebat:

Buna TPU1 am nevoie de ceva ajut-o vreau sa intru pe internet cu nokia 2700(cosmote) si vreau sa stiu de unde pot sa fac setarile pentru internet astept rasp dau funda!

Răspuns Câştigător
| crystyano5191 a răspuns:

Mergi in Meniu, la Settings>Configuration>Personal Configuration Settings. Apoi dai Options si dai Add New.
Selectezi Web.
Apoi introduci urmatoarele date:

Account Name: poate fi orice nume

Homepage: poti sa pui wap.google.com sau sa lasi exact asa cum e

User name: lasi gol

Password: lasi gol

Use Preferred Access Point: No

Intri la Access Point Settings, mai jos in aceeasi lista, si introduci urmatoarele date:

Proxy (daca e cazul, dai click si schimbi pe Enable)

Proxy Address: se va completa cu datele de proxy din F.A.Q post pentru ca depinde de la operator la operator.

Proxy Port: se va completa cu datele de proxy din F.A.Q pentru ca depinde de la operator la operator.

Data Bearer: Pocket data/GPRS

Apoi te duci la Bearer Settings si introduci urmatoarele date:

Pocket Data Access Point: se va completa cu datele de proxy din F.A.Q pentru ca depinde de la operator la operator. (stergi daca e pus "internet")

Network type: lasi asa cum e adica IPv4

Authentication type: poti sa lasi pe normal.
funda te rog