| anonim_4396 a întrebat:

daca am un server de cs propriu si dau admin la un jucator cum ii pot scoate imunitatea? Dati-mi pls raspunsurile asa pe bucati unde ma duc ce fac. Multumesc!

1 răspuns:
| chronoStrix a răspuns:

Daca ai serverul pe AmxModx intri in directorul serverului\cstrike\addons\amxmodx\configs si ai acolo un fisier "users.ini", il deschizi si mergi in jos pe pagina pana gasesti o linie "loopback" "" "abcdfe...". Acea linie trebuie sa o editezi tu - sau faci alta exact la fel. Acum, depinde de adminul pe care vrei sa-l pui. Daca vrei admin pe ip atunci stergi "loopback" si treci acolo ip-ul dorit. Daca vrei sa pui adminul pe nume inlocuiesti "loopback" cu nick-ul respectiv, iar la capatul sirului in loc de "de", pui "e". Daca vrei ca adminul sa nu mai fie imun la comenzile kick ban etc stergi litera "a" din sirul acela de litere "abc..."