| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Care mai stie servere de samp romane cu multi jucatori?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Am eu un server cu jucatori minim 100 playeri si maxim 350 cate o data e si full 188.40.86.76:8024 www.rss-ro.com e cel mai bun site din Romania

174 răspunsuri:
| Nesquik98 a răspuns:

HostName: Next Level Gaming[0.3e] Official
Address: rpg.nextlevelgaming.ro:7777
Players: 9 / 100
Ping: 4
Mode: NLG v1.3
Map: San Andreas

| edytza1 a răspuns:

92.115.98.30:7777 Best server frate te asigur eu ca iti va placewinking Nu sunt chiar o tona dar suntwinking big grinbig grinbig grinbig grin Go Play!

| noone3239 a răspuns:

samp.pwnteam.ro:7777

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Vei ramane uimit de acest server:

Connect: 93.119.30.81:7777

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Cauti servere samp romanesti? Opreste-te aici l-am gasit eu pe ce-l mai TARE pentru tine:
IP server: 93.119.30.81:7777

| Dascalescu_Ionut_1999 a răspuns:

Ba si dc nu ma ajuti! happy

| Gabriel_Kosmyn_1999 a răspuns:

HostName: Ultra GANG War [0.3x][ENG]
Address: 95.76.243.143:7777
Players: x / 100
Ping: 43
Mode: Xtreme War TDM ( cel mai nou mod de samp)
Map: San Andreas

| Sufl3TzelRănith a răspuns:

HostName:.:: ProUnionRPG ::. RPG Server [0.3E RC6]
Address: 193.39.119.220:7777
Players: 35 / 200
Ping: 13
Mode: |RPG|RO|v 0.3e RC6|
Map: San Andreas P.S Pe la amiaza sunt in jur de 90winking

| harkuia a răspuns:

HostName: ManiacX Role Play Game[0.3e]
Address: 93.119.26.82:7777
Players: 18 / 50
Ping: 13
Mode: mNx V.1
Map: LS/SF/LV
E prea misto love struck

| elele a răspuns:

93.119.26.222:7777 asta cei mai buni si mai prietenosi

| geroge a răspuns:

Intra e cel mai tare servar laughing))
HostName: Romania Super Gaming -
Address: 93.119.26.213:7777
Map: Stunt-DM-Race-Drift-Jumps-PK

| Ionutelson a răspuns:

HostName: ProNion: SA:MP Server [0.3d]
Address: 93.119.26.219:7777
Players: 100 / 100
Ping: x
Mode: Pronion GF
Map: Pronion[/color][/b]

Forum: pronion.ro/forum

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

188.241.63.143:7777 G-gaming:RPG cel mai bun RPG! hai si tu

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

Www.KzHc.Netii.Net
Cautam:
-Staff activ (*)
-Clanuri (*)
-Servere de orice tip. (*)
Te asteptam pe cea mai frumoasa comunitatea de gaming. :>
Sigur nu o sa regreti!
Da massul mai departe daca vrei! Multumesc :-bd

| Myky1998 a răspuns:

HostName: RaRea.Ro: Let's Play Reality Roleplay[0. 3d]
Address: 89. 39. 13. 90:7777
Players: 14 / 50
Ping: 10
Mode: RaRea:RP v2. 1
Map: • LS and LV • asta e cel mai tare server de rpg

| Darknes21 a răspuns:

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777
Players: x / 50
Ping: 22
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

| Darknes21 a răspuns:

• Pe serverul FiberPlay (93.119.30.155:7777) vi sa te distrezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane!
• In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a servarului.
• NRG gratis la level 8 cu /v create sau lvl 5 cu cerere pe forum!

• Pe server sunt 15 factiuni.

» 1. Police Departament
» 2. Federal Bureau of Investigation
» 3. National Guard
» 4. Medics
» 5. The Mafia
» 6. The Triads
» 7. Primaria
» 8. Hitman Agency
» 9. News Reporter
» 10. Taxi Company
» 11. School Instructor
» 12. Grove Street
» 13. Ballas
» 14. Los Santos Vagos
» 15. Varrios Los Aztecas

• Pe FiberPlay poti participa la curse care se activeaza singure din 15 in 15 minute, iar daca ai talent te poti imbogatii din aceste curse, premiul pentru locul I este de 20.000 $.

• Organizam Foarte multe Eventuri Cu inscriere pe forum cu premii foare mari
• Daca cineva iti afla parola o poti schimba imediat printr-o simpla comanda. ( /changepass )
• Poti Folosi animatii foarte multe ( /animlist )
• Poti Face un anunt prin comanda /ad ( Level 4 )
• Poti vorbi cu fiecare player prin comanda /w ( Level 2 )
• La level 4 ai sansa de a lua lider la o factiune.
• Cand ai nevoie de ceva folosesti /report sau /needhelp, iar unul din membrii staffului o sa vina la tine. ( Nu bani, level )

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777 sau rpg.rwl.ro
Players: x / 50
Ping: 16
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

Pe FiberPlay *93.119.30.155:7777* Daca vrei sa fii cineva trebuie sa faci parte dintr-o factiune.
Aici gasiti cele mai bune eventuri:

Derby Destruction-Hydra
Derby Destruction-Monster

Avem si cele mai bune comenzi:

/startwar
/warover

[IMPORTANT]Pentru a afla mai multe intra pe server: 93.119.30.155:7777 join us.

LA NOI PE SERVER LA 500 DE ORE JUCATE PRIMITI NRG SAU ORICE MASINA PERSONAL IAR DACA ADUCETI 5 PLAYERI PRIMITI ADMIN / HELPER/ OWNER GO GO ALL

| Mayta a răspuns:

Facţiuni:
* Police Department
* Federal Bureau Of Investigations
* National Guard
* Medics & Fireman
* La Cosa Nostra
* Yakuza
* School Instructor (NEW)
* Hitman Agency
* News Reporters
* Bloods Gang
* Crips Gang
* Nortenos Gang
* Surenos Gang
* Thieves (nefinalizată)

Job:
1. Detective (/find)
2. Whore (/sex)
3. Drugs Dealer (/selldrugs)
4. Car Jacker (/dropcar)
5. Car Mechanic (/fill, /repair & /duty)
6. Arms Dealer (/sellgun & /materials)
7. Car Dealer (/sellcar)
8. Bus Driver (/fare)
9. Paper Boy (/paper)
11. Taximetrist (/fare)
12. Gunoier (/trash)
13. Curier (/startcurier)
14. Fermier (/farm)

Economia:
Economia server-ului este una foarte echilibrată, în medie, un jucător poate să facă rost de bani pentru o maşină personală în decursul a 2 zile (depinde modelul şi timpul acordat).

Sistem case:
Server-ul nostru dispune de un sistem dinamic şi avantajos, pe server fiind în jur de 50 case accesibile oricărui jucător! (doar în oraşul Los Santos)

Sistem maşini personale:
Deţinem un sistem complex şi avansat de maşini personale, fiecare jucător putând să aibă o maşină personală, şi eventual un motor! Pe server sunt aproximativ 45 de maşini personale cu preţurile între 250.000$-2.000.000$!

Sistem jail:
Momentan avem doar o curte încăpătoare pentru detinuţi, de unde pot şi să evadeze (cu ajutorul unui prieten)! Pe viitor, mă voi baza foarte mult pe sistemul de evadare a deţinuţilor.
Poză: http://i39.tinypic.com/1zv79l0.png http://i40.tinypic.com/2lscnxt.png

Sistem pescuit:
Fiecare jucător poate pescui în largul mării sau chiar pe mal, cu ajutorul unei bărcuţe, undiţe şi licenţe de navigat + pescuit. Locul specific pescuitului este unul creat în MTA fiindcă mi s-a părut mult mai interesant decât 'Big Wheel'.

Sistem War:
Server-ul dispune de un sistem de war care se desfăşoară pe 6 teritorii, cu 3 alianţe şi 3 rivalităţi. Fiecare rivalitate are 2 teritorii pentru care să-şi verse sângele. Alianţele sunt: Alianţa mexicana, alianţa spaniolă, alianţa americană. (/alianţe & /rivalităţi) Ca drept răsplata, liderul clanului câştigător primeşte 30.000$ în mână, teritoriul şi 5.000$ la payday, timp de 4h!

Sistem VIP:
De curând am creat şi un sistem VIP pentru jucători, care vor putea avea acces la acesta, evident, prin plata unei sume de bani. Comenzile VIP nu favorizează jucătorul cu absolut nimic, ci îi oferă intimitatea necesară (/tognewbie, /togwhisper, /setint, /cc etc.)

Sistem Rob-Bank:
Server-ul are un sistem de jefuire a băncii foarte simplu care constă în deplasarea caracterului la bancă, apoi prin folosirea comenzii /robbank acesta iese în câştig cu o sumă cuprinsă între 70.000$-150.000$ şi, evident, cu wanted level 6! Jaful băncii poate avea loc doar o dată pe zi!

Sistem Tikki:
Pe server sunt aproximativ 16 Tikki ascunse în Los Santos, care oferă fiecărui jucător +1 RP, asta în cazul în care este găsită.
Poză: http://i40.tinypic.com/2v2ta0z.png

Altele:
* Am implementat un sistem foarte frumos de animaţii (inclusiv /papagal şi /papagaloff)
Poză: http://i41.tinypic.com/2wdbipv.png
* Am adăugat 'Fast Event'.
* Am adăugat case în oraşul SF.
* Am adăugat comanda /familyalliance

Adresă: 93.119.30.154:7777

| razvanrus a răspuns:

HostName: AllBits.ro: RPG Server [0.3.7] (BETA)
Address: 93.119.25.32:7777
Players: 17 / 50
Ping: 26
Mode: AllBits RPG 0.3.9
Language: Romana

| razvanrus a răspuns:

HostName: Mavro-Gaming | Playeri noi Lv 3 + 10KK! |
Address: 5.154.240.58:7778
Players: 6 / 50
Ping: 27
Mode: Mavro-Gaming 0.0.7
Language: Romana

| razvanrus a răspuns:

HostName: DarkNight RPG|Incepatorii /newbie
Address: 188.213.212.115:7777
Players: 8 / 50
Ping: 21
Mode: DarkNight|RPG v3.2
Language: En/Ro (R) cand intrati scrieti /report xxanacondaxx2 m-a adus! cel mai fain sv de samp

| razvanrus a răspuns:

HostName: BlaZed RPG: Pregătim Wipe | Detalii Forum
Address: 93.119.26.210:7777
Players: 0 / 150
Ping: 24
Mode: BLaZed|RPG v1.0.0
Language: RO/EN
Pentru A accesa forumul intrati pe rpg.blazed.ro

| JokkkeR a răspuns:

[RO]Drift King Colceag
cel mai tare server de samp 0.3x
vip moca

| DealyRKO a răspuns:

HostName: Devilz 2 arme + masina gratis!
Address: 94.177.106.178:7777
Players: 11 / 50
Ping: 25
Mode: Devilz v0.0.4
Map: San Andreas

| FirefoxSamp a răspuns:

HostName: Romania Job Trucking
Address: 188.241.14.98:7778
Players: x/ 50
Ping: 25
Mode: Romania Job Trucking
Map: San Andreas

| alexrapid1 a răspuns:

HostName: GameLife: The GF - Official GodFather[0.3x]
Address: 89.38.246.216:7777
Players: 5 / 50
Ping: 2
Mode: FUNCS-RP V1.0
Map: San Andreas E nou e de pe 31/06/2013 se cauta admin vino si tu playeri vin cat mai multi daca intri da /report alexfcrb m-a adus si eu te voi ajuta cu ce vrei tu!

| haini a răspuns:

HostName: OLDPGL RPG | OLDPGL.COM
Address: 89.39.14.55:7777
Players: 3 / 50
Ping: 31
Mode: OLDPGL HD:RP v1.0
Map: San Andreas
/report ma aduc LuiiGGii

| bogdan1005 a răspuns:

HostName: Romanian's WTFCS Server - www.wtfcs.com
Address: stunt.wtfcs.com:7777
Players: 1 / 50
Ping: 12
Mode: Stunt/Freeroam/Race/Parkour
Map: ~Hai La Noi!~

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/

| NarcoticSound a răspuns:

Uite serveru asta e foarte tare:93.119.26.12:7777