| Blonda00 a întrebat:

Caut pe cineva sa ma ajute sa fac server metin2 fara sa dau bani!
Cine ma ajuta sa fac un sv de mt2 va rog fara sa dau banii?
Si vreau sa stiu mai multe detalii... big grin va rog :*
Id meu :loredana_regina_ta@yahoo.com
Cine imi spune sau ma ajuta primeste funda cei lanti vot happy

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Salut!
2 Nu prea o sa te ajute cineva.
3 Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa ai:
Peste 1 Gb Ram.
Placa video de 512Mb-2Gb minim.
Viteza la net minim 5 Mpbs.
Sa ai IP STATIC NU Dinamic.
Si programele:
Virtualbox sau (Virtualpc2007)
Pormap
Server Files
Clientul
Navicat
Filezila
Xampp
Homapage

4 Daca vrei sa faci un server de Metin2 uitete la aceste tutoriale (de mai jos) si o sa inveti cum se face un server pe Ip.
Iar daca ai Ip dinamic (conteaza prin ce ppoe, router, etc) si iti voi da si link cum sa faci.
Acuma eu iti dau link cum sa faci un server de Metin2 prin IP (STATIC).
Linkul:
http://played.to/pqgc4djg9rqb

Vizionare placuta.
Mult Succes cu servarul de Metin2.

50 răspunsuri:
| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Dar am descarcat programele ce programe lipsesc?

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Bine am uitat sa descarc Xampp crying o sa il descarc acum daca vrei sa ma mai ajuti de bine. daca nu nu. sad

| Mihail2020 a răspuns:

Deci pana la urma s-a rezolvat aceasta problema cu crearea unui server de metin2.
Dar nu stiu de ce trebuia asa de multe mesaje?
Sa inventat (Mesenger, PM private).
Iar daca nu va merge intrati pe un Browser si acesati acest sait care va permite sa va logati ca si cum ati fi pe facebook, yahoo, etc.
http://www.iwantim.com

Eu nu am voie sa postez mai mult de 5 mesaje pe zi ca sunt suspendat temporar.

Iar daca s-a rezolvat ignorati acest mesaj.
Felicitari NinjaSharinganul pentru Funda si pentru tutorial.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Mie nu imi merge mess-ul sad

| Mihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Conteaza eroarea.
Poti macar sa zici ce eroare ai:Ex:eroarea 82133, Eroarea mesenger...
Si eu iti zic cum sa o repari fara prea multe complicati ok.
Sau sa vb prin PM privat ca nu pot sa dau mai mult de 5 mesaje/zi.
Astai ultimul mesaj pe ziua de azi daca vrei sa vb cu mine prin PM privat.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Dar tot nu m-a ajutat sa imi fac un sv am toate programele am descarcat clientul acum nu stiu ce sa fac sad

| Mihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Ce trebuie sa faci.
1 Nu stiu vorbiti aicea lucruri care trebuiau vorbite pe mes din acest punct de vere ca m-am uitat la cate raspunsuri ati dat? Credeam ca faceti romane aicea?
2 Ziceati ca nu va merge mesul daca nu merge am dat un site care sa mearga online.
Sau cel mai sigur ca sa iti repari o problema gen messenger daca este o problema sa zicem asa Gen Internet, nu iti merge browserul nu iti merge mesul nu iti merge conexiunea.Asta se intampla la 50%-60% cu aceasta problema.
Pentru a rezolva aceasta problema.
Si iti apare o eroare aleg cea mai simpla eroare ca tu nu ai zis eroarea sau poate ai rezolvato?
Eroarea Messenger troubleshooter asta-i doar un exemplu.
Care sunt 2 Metode:
1 Start=Control Panel=Internet Settings (Internet Properties).
Advanced dai click pe Reset.
Security dai click pe Reset all zones to default level.
Si dai OK.
2 Click pe Messenger/properties/Compatibility.
Bifezi (Run this program in compatbility mode for (windows 98/Win Me).
Problema s-a rezolvat.

3 Ca sa faci servarul trebuie sa stii pe cel faci IP sau pe hamachi.
Iar daca vrei sa il faci pe IP trebuie sa fie IP static daca ai IP dinamic nu iti merge.
4 Virtualbox/New/
Name:Orice Nume
Type:BSD
Version:FreeBSD (Default)
Next
Memory bagi la inceput ca un fel de test de 512Mb Ram.(Next)
Use an exist virtual hard driver file (Bifezi si cauti in folder fisierul) Serverul Files (.vhd) dai click pe el si dupa ce ai dat dai pe Create.
Restu sunt foarte usor de facut.
Oricum eu nu dau asa multe raspunsuri ca NinjaSharinganul ca sunt suspendat temporar si am dreptul doar la 5 raspunsuri/zi.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Nu am inteles nimic laughing)) Baga id meu in lista si vb pe mess. app erroarea imi apare cum ai zis tu la messs.

| Mihail2020 a răspuns:

Un lucru simplu si la obiect.
Ziceai ca nu iti merge messul atunci degeaba dau add?
Oricum nu mai fac alte server de Metin2 si pentru altii este multa bataie de cap.

| Fcsb_Marian_2000_kQb7 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Merge sa faci si prin ip dinamic mai documenteazate! tongue

| DanielSturgide a răspuns:

Domnilor,nu asa se procedeaza

| racoltzaadi a răspuns:

Ninja te rog ma ajuti sa fac un server pe hamachi? add: adytzzuady@ymail.com

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Frate te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Frate te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com.

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salut ninja te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com.

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Ma ajuti sa fac si eu unul te rog adauga-ma pe yahoo : adytzzuady@ymail.com.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru racoltzaadi):

Acest subiect este inchis (odata ce a oferit funda, si-a rezolvat problemele pe care le avea legat de aceast lucru).
PStongueoti sa faci o intrebare legata de problema ta nu sa te adaug eu sa iti fac tie servarul de Mt2.

| Oancea_Iacov_1998 a răspuns:

Buna! Am sa-ti zic ceva 1 Nimic nu-i gratis 2 este greu eu am un server hostat dau 40 de euro pe luna tu gaseste-ti un webhosting cu 5 euro si iti fac ei tot. tu numa faci ce zici ei altfel n-ai nici o seansa sa faci un server calumea.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Da nu am facut nici.un sever degeaba am dat funda.

| DeeaDeea12 a răspuns:

SonyMt2 - PvM/PvP - Level 250 - Rate 500% (Weekend 1.000 )!
- System language RO/EN.
- New client v8.0 new update 2017.
- Deschis de 5 ani.
- Fara 6/7.
- Mai multe detalii aveti in link-ul de mai jos:

http://sonymetin2.ro/prezentare/