| Fl4sh3rON a întrebat:

Ce servere de romani la minecraft stiti?

201 răspunsuri:
| Snoddaz a răspuns:

31. 215. 195. 44 Server Romanesc 40slots
No Lag. Intrati si vedeti. Mai multe raspunsuri primiti pe server! GO GO GO

| Mihai_Andrei_Moraru_1988 a răspuns:

Nume server:RPG.Minecraft-Romania.Com IP:188.241.154.130 Cand intri iti va aparea sa scrii pe chat /register parola parola sau register password password si in rest dupa ce ai scris asta si intri de mai multe ori pe server scrii pe chat /register password sau /register parola.

| TGS a răspuns:

Server de minecraft nou, ip : mc-romania.sytes.net:25568, versiune 1.8.1 bukkit cu pluginurile : shop, arena...

| Erdei_Octavian_1990 a răspuns:

Mc.CMGaming.ro e ffffff fain serverul.Staff de treaba, cladiri super, pluginuri super. Owneul este Raindr0p12.

IP:193.84.64.154

| agentBLA a răspuns:

Eu am sv minecrafr dar prin hamachi care doriti cautati-ma
!

| Sava_Dragos_1992 a răspuns:

Intra pe: 93.114.210.36:25565

| Ics_Dirt_1994 a răspuns:

Mc.lordszone.ro

| Victor_Aluchienesei_1995 a răspuns:

Http://lolgaming.lefora.com/
Nou server de minecraft 1.2.5

| Farcas_Rares_1997 a răspuns:

ShieldMc.Zapto.Org ii on 24/24

| Ionut_Ciobotaru_1978 a răspuns:

Cine vrea sa joace cu mine minecraft 1.4.4,1.4.2 sa scrie id-ul meu de mess si sa vb cu mine id: bboyionutz17@yahoo.com

| Dragos_Boboluta_1994 a răspuns:

Daca ai hamachi intra pe el si la id :Andrei Minecraft Server 1 si parola: 123
si idiul serverului: 25.91.30.3 ne vedem pe el este noulaughing))))))

| xavid a răspuns:

Te asteptam pe LinkMania Minecraft, adresa este: 81.196.104.158 (pentru site: area52.linkmania.ro/minecraft )
Server gratis, 24/7

| tobemiz a răspuns:

Mc fun e cel mai tare server
hamachi: mcfun1 mcfun2...mcfun10
pass: 123
si ip e : 5.141.250.70

| alineas a răspuns:

Http://minecraftstar.ucoz.ro/ este situl meu ID :Cristi_bossu98 daca ai nelamuriri

| dianaaa2012 a răspuns:

S-a deschis un svr nou de minecraft, foarte bine organizat.
SITE: http://creativecraft.ro/ -> Accesati forumul, inregistrati-va, acolo veti putea afla mai multe detalii despre comunitate.
SERVER: mc.creativecraft.ro
VA ASTEPTAM CU BRATELE DESCHISE SI SPERAM SA FACETI PARTE DIN FAMILIA NOASTRA!

| Basarab_Andrei_1992 a răspuns:

Vezi BFB Minecraft Server http://bfbminecraft.eu/, e un server survival, care e din aprilie 2011, e 24/24 si ai oportunitate sa-ti gasesti noi prieteni, sa petreci timpul funny, si adminii nu se implica deloc in mersul jocului, va asteptam pe toti cu nerabdare
pe serverul nostru!

| Claudiu_Pana_1991 a răspuns:

Am server deschis pe hamachi
Netwoek id : RomanianCrafters
pass: 123
ip: 5. 8. 119. 225

| Iulică_6249 a răspuns:

Pe ce versiune ruleaza?

| Matey_Biolan_1990 a răspuns:

CreeperProductions! Super tare! Siteul e
creeperproductions.weebly.com.Intrati pe site pentru mai multe informatii.

| ThOmSoN a răspuns:

89.149.119.43 E cel mai tare Server, Admin e bun, Pe server nu-i Lag, lucreaza 17/24, sunt multe eventuri e foarte interesant No sa Regretati

| Tzache_Bubi_1993 a răspuns:

Va asteptam la marea deschidere a comunitatii Only-Minecraft Romania! Server hostat 24/7, comunitate primitoare si prietenoasa, locul unde te simti ca acasa! Marea deschidere se face astazi 13.07. 2012 la ora 18:00 pe IP: mc.only-minecraft.ro ( Nu necesita whitelist ). Te asteptam pe http://www.only-minecraft.ro!

| Cordunianu_Alin_1993 a răspuns:

Mc.arth.ro dar trebuie sa intri pe site ca sa-ti dai acces la wipe in rest serveru e super poti cumpara detoate protectia e cu bloc de aur sau de diamant

| Striker_Rares_1997 a răspuns:

Am eu server de Minecraft ip: 5.124.95.180
daca nu va merge cu direct pur si simplu descarcati hamachi dati add la MinecraftServerRO1 pw:1234 si distrativa puteti construi ce vreti avem de asemenea proiecte in derulare avem PvP arena Pixel arturi si o tona de Pluginuri anti-grief si alte pluginuri distrative tongue

| Pintea_Babi_1962 a răspuns:

Salutare tuturor!
Intrati cu totii pe mcflyserver.no-ip.org
Un server suuper suuper fain!
Forumul il gasiti http://mcflyserver.webs.com/

| Sergiu_Rarau_1990 a răspuns:

Softgaming.zapto.org este cel mai tare server de survival are tot felul de joburi ca :receptioner, cantaret, ospater, vanzator si multe aletele.

| Atat_Danut_Shii_1996 a răspuns:

Mata _are _ cratima.Ro

| morkovu a răspuns:

Mc.Lighcraft.ro 80/200 Nr 6 in lume si nr 1 in Romania!
Incercam sa oferim cea mai mare calitate!

| Terninator123 a răspuns:

Amice incearca bfbminecraft.inter.md. Apropo smart-craft nu mai e!

| kicbutowschi01 a răspuns:

Sv.minecraftromania.ro
rpg.minecraftromania.ro

| Ghast a răspuns (pentru kicbutowschi01):

Stiti cum pot sa intru pe server? sunt incepator!

| Stas_5612 a răspuns:

Eu stiu un server bun el este rus si roman cine doreste skype:stasik_lesco
si eu va dau ipul pe skype de la server