| AvalohAlyn a întrebat:

Cum se joaca jocul Hospital Tycoon? Ce trebuie sa faci in joc?

Răspuns Câştigător
| Ionel_Ciprian_1987 a răspuns:

Jocul permite jucătorului să administreze un spital. Fiecare spital este echipat cu echipe medicale și cu pacienți bolnavi. Jucătorul trebuie să gestioneze personalul și să asigure că pacienții sunt îngrijiți și dispun de facilitățile de tratare corecte. În timp ce progresează timpul, trebuie să fie construite noi echipamente pentru a face față pacienților care apar.