| Ulise_Nelu_1984 a întrebat:

De cateva zile mi s-a stricat placa de baza.In consecinta am verificat procesorul, hdd si memoriile si cum au scapat trebuie sa i-mi achizitionez alta placa de baza.Ideea este ca procesorul core 2 duo E5800 socket 775 ar putea merge si pe alta placa de baza cu alt socket?

Răspuns Câştigător
| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a răspuns:

Idea este ca daca ti s-a ars placa de baza trebuie sati cumperi alta de preferat model ca al tau fie care placa de baza are un nume de ex dual core e de preferabil sati ei tot placa de baza ca cea care tisa ars pentru ca sa nu ti mai ei alti rami compatibili alta placa video compatibila etc uitate cum tise numeste placa de baza si eati alta ca ata de preferabil daca nu mai bine iti ei un pc nou

1 răspuns:
| IncorrectUsername a răspuns:

Daca socketul e 775 la procesor, trebuie sa iti iei aceeasi placa de baza, ori iti iei alta si un procesor cu acelasi socket ca la placa noua.