| JikkiFX a întrebat:

Acum 2 zile mi-a venit un monitor ultra wide (21:9) de 29" si l-am conectat happy Prima zi a fost superb dar a doua nu chiar! Eu fac vlog si gen vreau sa editez un video happy Dar cand il pun in premiere pro sau after effects se misca in frame drop sad Am incercat acum in Sony vegas si nu am problema cu frame drop happy problema e ca eu stiu sa editez numai cu premiere pro si sa il "colerez" cu baie. am incercat niste chestii sa mearga ceva mai bine pc-ul si de atunci se misca mai greu crying(

Am un i5 3.2 gh 12 gb ram 1terra placa ge force gt740 de 2 gb

Cum as putea sa nu mai am acele frame dropuri cand editez? Si sa se miste si mai bine pc-ul? Sigur e de la monitor si gen am 2 conectate la pc! Nu suporta placa 2 monitoare?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Ce rezolutie ai la monitorul ala? Daca e 4k, problema e de la placa video si ai nevoie de o placa mai decenta.