| Üstterþ a întrebat:

Cred ca oricine stie aceasta parodiehttps://m.youtube.com/watch?v=U5gT8hf0Z_M
am o intrebare:cum a facut efectul cu fulgerul? vreau ss fsc si eu un astfel de video si vreau sa-mi spuneti secretul. Este nevoie devin green screen? Daca da, contează materialul din care e facut?

1 răspuns:
| Moralis5565 a răspuns:

Nu este nevoie de nici un green screen..Toate aceste efecte si nu numai fulgere ci si foc sau multe altele se pot face foarte usor in "cinema4d"sau in "Aftereffects". Sunt niste programele cu care poti face foarte multe lucrui:de la efecte in video-uri pana la intro-uri.Nu este prea dificil sa le utilizei poti sa te uiti la cateva tutoriale pe internet.Problema este de unde sa le iei, deoarece trebuie sa platesti ca se le poti avea, dar poti gasi si crack-uri pe internet.