| CrissNico a întrebat:

Joc un joc online, iar ceilalti jucatori spun ca de la o anumita data nu se mai asigura asistenta si protectie pentru windows xp( eu am windows xp) as vrea sa stiu cam ce ar insemna asta.Adica mai pot juca fara nici o problema sau trebuie sa schimb windows-ul?
Multumesc anticipat! Mi-ar fi de ajutor niste raspunsuri! happy

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Nu vor mai fi update-uri nu se va mai oferi asistenta pentru problemele legate de XP, vei fi vulnerabil din toate punctele de vedere dupa o perioada...normal da o sa mai poti juca, da cu timpul vei fi mai vulnerabil pe baza de securitate a windows-ului.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Poți juca orice. Window$-ul va merge în continuare la fel (de bine sau prost). Doar că nu vor mai asigura suport tehnic, update-uri pentru acoperirea eventualelor găuri de securitate etc. Chestii de care cei care îl au instalat fără licență (peste 80% dintre utilizatorii particulari din RO, cred) oricum NU puteau beneficia.