| Octavian199 a întrebat:

Imi trebuie wwiselibpcx64r.dll la un joc. Unde il gasesc?

4 răspunsuri:
| ThyDoom a răspuns:

Vezi dacă te ajută ăsta. Nu am găsit ce ai scris tu acolo.
http://www.dlldownloader.com/wwintl-dll/

Bula
| Bula a răspuns:

Fisierele DLL sunt fisiere care contin diferite librarii binare, folosite de un anumit program.

Sincer, mi se pare SUSPECT acest "wwiselibpcx64r.dll", mai ales daca inainte deja a functionat pe sistemul tau, nu a dat eroare.
De ce?
Am mai multe motive:
1. NUMELE fisierului este prea lung. Numele fisierelor DLL, de obicei, au maxim 8 caractere.
2. Fisier cu acest nume nu am gasit prin cautre Google. De obicei, oricare fisier DLL se poate descarcaliber de undeva, de obicei chiar de pe site-ul producatorului LIMBAJULUI de programare, de unde provine
3. In conditiile (1) si (2) am suspiciunea ca ceva virus a "implantat" acest fisier in registre, iar daca nu se mai gaseste, atunci a fost curatit /blocat de vreun sistem antivirus /antimalware folosit pe sistem.

Te sfatuiesc sa te uiti si sa cauti acest fisier ("wwiselibpcx64r.dll") in kit-ul de instalare a jocului, inclusiv in pachetele de fisiere (CAB, ZIP, RAR etc.) si - daca-l gasesti - copiaza-l inapoi de acolo, chiar supra-scriind cel existent.
Daca nu-l gasesti in kit-ul de instalare, atunci e clar: ai de a face cu (3), iar pentru a nu mai apare mesajul trebuie editat si sters numele acestui fisier din REGISTRE (cu Regedit).

| Bizon95 a răspuns:

Cumperi jocul
un dll lipsa ai NUMAI la jocuri piratate

| Octavian199 explică:

L-am reinstalat.Acum functioneaza.