| Sasukesmecherul a întrebat:

Ps4 slim sau ps4 pro?

As vrea sa iau un televizor
Merita un televizor 4k?
Sau un televizor full hd HDR de la Samsung smart TV

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Salut
Ps4 pro = 4k
Ps4 slim = 1080p
Si daca tv-ul o sa il folosesti pe post de monitor tine cont de faptul ca ps4 slim pe un tv 4k o sa arate 1080p pentru ca asta este rezolutia maxima, depinde si de tv gen, ps4 slim in Fortnite are 60 pe un tv cu diagonala de 60cm, pe unul cu diagonala de 109 cm 4k are un dropframe de 5-10 fps (testat de mine).
Eu personal recomand un FHD HDR, pentru ca televiziunea nu are multe posturi 4k (2-3 ce stiu eu), un FHD ar fi de ajuns asta daca nu vrei sa il folosesti pentru filme 4k la care o sa ai nevoie de un internet foarte bun sau le descarci si le copiezi pe stck/hdd extern.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ia (Samsung) 4k, alfel o să regreți