| ThinkDifferent a întrebat:

Sall! Cum sa fac un server de minecraft. Dau funda! Explicati-mi

1 răspuns:
| Nick2012 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=KmRv8gBkwxs aici ai un tutorial sau îţi explic eu.

Descărcăm serverul (Minecraft_Server.exe pentru Windows / minecraft_server.jar pentru Linux sau Mac OS X) și îl plasăm într-un folder oarecare
Executăm/deschidem fișierul descărcat. Asta e tot, serverul e creat. La prima rulare se vor crea automat toate fișierele necesare, care include și fișierul principal cu opțiunile de configurare a serverului server.properties, aici putoţi vedea ce înseamnă fiecare opțiune.