| Mariuss9908 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat un laptop
Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU P8600 2,40 GHZ
4Gb RAM
Placa video :Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family 1322 mb...mentionez ca placa video este integrata.
Si problema este ca orice joc as incerca merge sacadat(adica merge in slow motion)
Ce as putea face sa mearga normal jocurile?

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Sa-ti cumperi altul sau sa joci jocuri foarte vechi.Asta e pentru browsing, Facebook, stiri, Youtube.

| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video este foarte slabă, de aceea îți funționează jocurile foarte urât.
Dacă vroiai jocuri, trebuie să îți cumperi unul mai nou sau unul cu placă video dedicată, minim Nvidia GeForce 630m.

| Mariuss9908 explică:

Pot juca macar GTA IV?