| Livvă_Livă_2001 a întrebat:

Salut.
Am o problema cu pcul, mai exact ca specificatii am asa - i5-9400F / 8 gb ram 2600Mh / GTX 950
Sa fiu mai explicit problema consta in: ma joc o perioada si incepe sa aiba lag pcul apoi isi revine, daca isi revine... daca nu trebuie sa reintru in joc, problema persista aproape pe toate jocurile pe care le joc, in special CS :GO, pe jocul asta am sesizat problema fiindca asta ma joc cel mai mult, precizez ca fpsurile si temperaturile sunt la locul lor, am schimbat windowsul si tot aceeasi chestie e.
Va multumesc super mult anticipat

1 răspuns:
| StefanE2019 a răspuns:

Salut, e normal sa ai drop frames dacă ai 8GB memorie sau placa video de generație mai veche. Ce îți pot recomanda este să mai pui încă 8gb de memorie RAM (atenție, de recomandat la aceeași frecvență) sau sa dai setările video mai jos.