| MacTavish16 a întrebat:

big grin
Vreau sa imi cumpar o placa video Gainward nVidia GeForce GTX 650, si o placa de baza Asus H61M-E,socket 1155 si am un procesor Intel Pentium Dual Core E 5700 3gHz.
Intrebare : sunt compatibile componentele de mai sus? Stiu ca placa video si cea de baza sunt compatibile dar procesorul e compatibil cu placa de baza?

Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Procesorul are socket LGA 775 ( pe scurt 775) si nu se potriveste cu socketul 1155 al placii de baza. Placa video si placa de baza se potrivesc manusa.