| ningeago a întrebat:

De ce cand vreau sa imi schimb controalele la TDU 1 imi spune WAITING FOR NEUTRAL POSITION? (vreau sa schimb coantroalele pe volan)

Raspuns >corect-FUNDA**

Răspuns Câştigător
| uninvited66 a răspuns:

Volanul sau pedalele sunt decalibrate. Daca jocul nu citeste cand volanul este lasat liber x=0 y=0 z=0 cu marja de eroare 0.2mm atunci zice ca asteapta pozitia neutra. Intra prin control panel si joaca-te pe acolo pana il calibrezi pe zero.

1 răspuns:
| Magnifico a răspuns:

Si eu am jucat TDU cu volan, iar cand puneam comenzile tot ce aveam de facut (desi imi aparea ce spui tu acolo) era sa tin putin butonul (sau ce voiam eu) si apoi sa-i dau drumul.

Cel mai important ar fi sa fie setat nu pe keyboard la contorale, ci pe volanul tau (nu mai stiu exact cum se numeste in prezent joc alte jocuri cu volanul, Shift2, CrashTime 5, Race Injection 2, Test Drive Ferrari Legends, World Racing 2 si Euro Truck Simulator 2).