| affsd a întrebat:

Salut,din ce este format un set-up de Gaming?

Răspuns Câştigător
| Jurasim a răspuns:

In aceasta categorie trebuie tinut cont de mai multe aspecte; depinde si cat de mult doreste cineva sa investeasca in acel setup de gaming; asta daca te referi la un mod mai particular in ceea ce priveste setup de gaming [ma refer ca pe langa modul general in care un setup de gaming este compus dintr-un birou cat de cat rezonabil, un scaun de gaming, casti cu sau fara microfon, microfon si brat pentru microfon daca nu exista la casti, mousepad, 1 sau 2 calculatoare, minim 2 monitoare, unu pentru gaming si celalalt pentru streaming; asta doar pentru YT nu neaparat iti trebuie 2 (cu toate componentele necesare si categorie de gaming: procesor, memorie RAM, memorie de stocare HDD, SSD sau amandoua, dar mai de graba SSD, placa video, carcasa pentru componente, placa de baza, sursa, cooler cpu,, mousepad, tastatura), placa de captura, boxe] cat despre modul general, aici intra si camera in care ai setup-ul pe care o poti personaliza cu tot ceea ce iti trece prin cap; burete fonic, banda led, nanoleaf-uri sau mai stiu eu ce.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde daca vrei doar gaming sau si streaming, unde colegul Jurasim a detaliat deja excellent.